Előadó: | Quimby |
---|---|
Album: | Kaktuszliget |
Megjelenés: | 2013 |
Hossz: | 4:25 |
Szövegírók: |
Kiss Tibor |
Balanyi Szilárd Gerdesits Ferenc Kiss Tibor |
|
Kiadó: | Tom-Tom Records |
Stílus: | alternatív rock |
Címkék: | Keressük! |
Lefejelem a laptopot, felemelem a fejem.
Alfában a macska tála, zörgeti a szerelem.
Hunyorgok egy kicsit, mint egy igazi álmodó,
Mer' minden álom a valóban romlandó.
Szemhéjaim mögé most is beszűrődik némi fény
és a párnára tett nyáltócsából tükröződő képregény
egyik főhőse te vagy, a másik talán én vagyok.
Mondjuk, hogy van két olyan csillag, ami egyformán ragyog.
Mondjuk, hogy van két olyan csillag, ami egyformán ragyog.
És ahogy forog a Föld, úgy én is forgatom
magamat melletted a puha pamlagon.
És ez a világűrbe ásító nagy sötét
közben unottan megvakarja a köldökét.
Mer' ami neki egy perc, nekem az életem.
Könnyedén szórja szirmait a végtelen.
És a csupasz testünkhöz úgy tapad e takaró,
ahogy egy hívő álmához a Mindörökké Való.
A programot, amelyben elsősorban a nagy hazai kultúrstratégiai intézményekkel dolgoznak együtt, a teljes országra kiterjesztették.
A Petőfi Kulturális Program 2.0 fantasztikus lehetőség a vidéki Magyarország számára
- A november elsején ötmilliárd forintos kerettel induló Petőfi Kulturális Program 2.0 fantasztikus lehetőség a vidéki Magyarország számára - közölte a Kulturális és Innovációs Minisztérium művészetért és közösségi művelődésért felelős helyettes államtitkára 2025. október 22-én az M1 aktuális csatornán.
Az elmúlt időszakban a kulturális stratégiai döntéseket főként két szempont határozta meg
A nemzetben való gondolkodás és a regionalitás elve, vagyis az, hogy elvigyék az emberek lakóhelyére gazdag kulturális örökségünket és kincseinket.
- Ennek kiteljesedését jelentheti a Petőfi Kulturális Program 2.0, amelyet azért nevezett így Hankó Balázs miniszter, mert mintaprogramként korábban, 2023-ban már elindult - fűzte hozzá Novák Irén.
Ez nem pályázat, hanem egy hosszú távú, kiemelt kulturális program, amelyhez folyamatosan csatlakozhatnak a települések. A program révén lehetőség nyílik arra is, hogy aktivizálják a helyi közösségeket.
- Abban bízunk, hogy boldogabb, elégedettebb és motiváltabb emberek lesznek, akik hajlandóak és képesek tenni a saját településükért, a saját közösségükért és össze tudnak fogni egy-egy cél érdekében - mondta a program céljáról
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik