Előadó: | Belmondo |
---|---|
Album: | Kooperatív |
Megjelenés: | 2014 |
Hossz: | Keressük! |
Szövegírók: |
Czutor Zoltán Domján Gábor Koltay Kurszán Krisztián Fekete János Gábor |
Czutor Zoltán |
|
Kiadó: | Music Fashion Kft. |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Hé, állj! Nem ebben egyeztünk meg,
Gaz nő a magyar ugaron,
Hé, várj! Kaszálni addig kéne,
Míg hajt ladiladilom, ez a Liliom.
Van jó a nap alatt,
De magamért nem kívánnék semmit,
Osztom a javakat,
De ki örül velem, ha párom már nincs?
Tárják a kapukat,
A pokol élőket is újra fogadna,
Várják a sok utast,
Aki megúszná, hogy legyen itt haszna.
Szívjuk el, halál a parlagfűre!
Mászni fel a fényre.
Tépni kell, gyerünk a gazt égetni
Húzni fel, az égre!
Ádám az apukám,
De begurultak a kisöcsém sorsán,
Éva szíve megállt,
Amikor ezredszer bebotoxozták.
Mindenki odavolt,
Ha kipakolták a milliós órát,
Mindennek ezután
Az anyaföld veszi csak mától hasznát.
Szívjuk el, halál a parlagfűre!
Mászni fel a fényre.
Tépni kell, gyerünk a gazt égetni
Húzni fel, az égre!
Hé, állj! Nem ebben egyeztünk meg,
Gaz nő a magyar ugaron,
Hé, várj! Kaszálni addig kéne,
Míg hajt ladiladilom, ez a Liliom.
Szívjuk el, halál a parlagfűre!
Mászni fel a fényre.
Tépni kell, gyerünk a gazt égetni
Húzni fel, az égre!
Égjen el az is, ki nem tisztel meg!
Húzzon el a Holdra!
Vágni kell, ahhoz, hogy jól láthassunk,
Inni kell a jóra, a rosszra, a sorsunkra.
Koncertek, irodalmi és táncos előadások, filmek és családi programok is várják a közönséget a háromnapos VárkertFeszten május 30. és június 1. között Budapesten, a Várkert Bazárban.
- A Várkert Bazár újjászületésének 10. évfordulója alkalmából tavaly rendezték meg először - hagyományteremtő szándékkel - a nyarat köszöntő háromnapos kulturális fesztivált - emlékeztetett
Az idei programok fókuszában is a családok, a gyerekek és a fiatalok állnak
Nekik lesznek egésznapos kézműves-foglalkozások, játszóházak, interaktív játékok, de a Maszk Bábszínház előadása és a Zabszalma együttes koncertje is szerepel a programban.
Idén is minden műfajban, a jazztől a népzenéig, az irodalmi programtól a színházi előadásig várják produkciókkal a közönséget a Várkert négy színpadán.
A Neoreneszánsz kertben, az Öntőház udvarban és a Szárazárokban kültéri színpadokat állítanak fel, a nagykoncerteknek a Várkert Bazár rendezvényterme ad otthont.
Május 30-án este Fekete Jenő és a Banda ad koncertet
A koncerten saját dalok, igazi blues klasszikusok és feldolgozások is elhangzanak, a meghívott vendég Takáts Tamás énekes lesz.
Május 31-én az Öntőház udvarán Aposztróf Hellász Nyomában címmel magyar-görög zenés, irodalmi est várja a közönséget Juhász Anna irodalmár közreműködésével.
Szabó Magda művein és a magyar irodalom, valamint vendégek - Papadimitriu Athina színész és lánya, Elektra, valamint Kollatos Fotios színész - segítségével idézik meg Görögországot.
Zenében szabadon címmel lép színpadra a Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekara Malek Andrea közreműködésével. Az énekesnő ismertetése szerint a koncerten Ella Fitzgerald, Frank Sinatra és Barbra Streisand dalai is életre kelnek június 1-jén a Várkert rendezvénytermében.
Az autentikus cigányzenét játszó Parno Graszt a Bohemian Betyars együttessel zenél szintén június 1-jén.
Szűcs Levente, a Bohemian Betyars egyik frontembere elmondta: a koncerten magyar népzenei és világzenei elemekkel tűzdelt punkzenét hallhat majd a közönség. Az Öntőház udvarán felállított színpadon 12-en lépnek majd fel.
A Panorámateraszon többször is együtt táncolhat majd a közönség Pál István Szalonnával és bandájával az ingyenes táncházsorozat nyári, szabadtéri alkalmain, de élő cigányzene és lovas huszárok is várják a látogatókat a Palotanegyedben.
A Szárazárok színpadon a VárKERT Mozi a legnépszerűbb magyar filmeket tűzi műsorra, emellett folytatódik a népszerű Tánc a Kertben sorozat is
A Palotanegyedben és a Várkert Bazárban ingyenes koncerteket szerveznek, Nyár a városban címmel pedig a Magyar Nemzeti Galériával közös szabadtéri kiállítás is nyílik. A látogatók a nyár folyamán tematikus sétákon vehetnek részt a Várkert Bazárban és Palotanegyedben, a Mama nézd! elnevezésű programra kifejezetten kismamákat várnak.
A nyár egyik kiemelt eseménye lesz a Tóth Vera Band fellépése július 4-én este
Tóth Vera elmondta, hogy a Summer Night Budapest elnevezésű szabadtéri koncerten kilenctagú zenekarral lép színpadra az Öntőház udvarán, ahol nyári slágerek mellett feldolgozásokat, köztük Abba-feldolgozást is hallhat majd a közönség.
Fotók: Várkert Bazár hivatalos