Előadó: | Torontáli István |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Brown Lawrence Russell Levine Irwin |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Elindultam sok év után,
és tudnom kell, otthon ki vár majd rám.
S ha megírom levélben,
bennem oly biztos lehetsz.
Akkor ezt kell tenned majd,
ha még mindig szeretsz,
ha még mindig szeretsz.
Ó, köss egy sárga szalagot a tölgyfára!
Elmúlt három év. Vársz-e még drága?
Ha nem kötsz majd egy szalagot a tölgyfára,
én tovább megyek, és Isten veled!
Többé már nem látsz.
Hát köss egy sárga szalagot a vén tölgyfára!
Sofőr úr, szólj, ha látod már!
Mert félek látni azt, hogy ő nem vár.
Még mindig fogva tart engem
egy nagy-nagy szerelem.
Egy vékony, sárga szalag,
amin múlik az életem.
Most segíts hát, Istenem!
Ó, köss egy sárga szalagot a tölgyfára!
Elmúlt három év. Vársz-e még drága?
Ha nem kötsz majd egy szalagot a tölgyfára,
én tovább megyek, és Isten veled!
Többé már nem látsz.
Hát köss egy sárga szalagot a vén tölgyfára!
Így az egész busz már tudja
azt, hogy ki kötött már a
ó, több száz sárga szalagot a vén tölgyfára.
Nézd, jövök már!
(Kis szalagot a tölgyfára,
kis szalagot a tölgyfára,…)
Öt évvel a közönségkedvenc „Találkoznánk” után újra közöst jelentetett meg YA OU és PRIBELSZKI. A „Hazataláltam” című popballada nemcsak zeneileg, de életútjukat tekintve is új fejezetet nyit a két előadó számára.
A kísérő videóklipben pedig ritkán látott, esküvői képkockáknak lehetünk szemtanúi
A „Hazataláltam” egy letisztult, nyári hangulatú szerzemény, amely YA OU és PRIBELSZKI közös múltjából, párhuzamos belső útkereséséből és a szerelemben való megérkezésükből építkezik. Az alkotópáros a valóságban is szoros barátságot ápol, így nemcsak zenei, de emberi szinten is mély egymásra hangolódás érződik a produkción.
YA OU, a 2019-es Sztárban sztár leszek! egyik ismertebb felfedezettje, azóta rendszeresen jelen van a hazai zenei életben, egy kis „apaszabadságot” követően egy év után ez az első zenéje.
- „A szöveg Norbi tollából született, de az alaptémát én hoztam. Nekem nem fájdalmas élményekből fakadt a felismerés, hogy hazataláltam, hanem abból a mély, megnyugtató érzésből, amit Viki mellett élek meg. Már a legelső találkozásunkkor éreztem, hogy ez egy sorsfordító pillanat.” - mondta YA OU.
PRIBELSZKI Norbi is személyes mélységekbe enged betekintést a felvétel által
„Volt idő, amikor mindketten letértünk a saját utunkról, és nem igazán tudtuk, kik vagyunk valójában. Mielőtt megismertem a feleségemet, Maját, sok olyan szokásom volt, ami inkább elvett belőlem, mintsem hozzáadott volna. Ő volt az, aki kihúzott a depresszióból is. Ez a dal számomra egyfajta hála. Bárki magára ismerhet benne, hiszen mindannyiunknak van valakije, akinek megköszönhetjük, hogy hazataláltunk.”
A szám zeneileg is új színt hoz
YA OU lírai világa és PRIBELSZKI urbánusabb elemei egy harmonikus egységet alkotnak. A klip pedig magáért beszél, hisz a két jóbarát esküvőjébe enged bepillantást.
Fotók: YA OU x Pribelszki x Békefi Viki