dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Koncz Zsuzsa: Csak értem élj

Koncz Zsuzsa - Csak értem élj

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Koncz Zsuzsa
Album: Keressük!
Szövegírók: Máté Péter
Vass Valéria
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 4472 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Csak értem élj

KONCZ ZSUZSA -- Csak értem élj


Csak értem élj, ne hívj te mást
Tőlem remélj, szép folytatást
Karod vállamra fond, egy lesz eggyé két kicsi pont
Így száll el a gond...
Így száll el a gond...
Szia Gyuri!

Csak értem élj, csak engem láss
Nekem se kell, a többi száz
Mint az ág, meg a lomb összenőttünk, s messze a gond
Így érzed e , mond?
Így érzed e , mond?

Trópusi láng sugárzik ránk tél közepén
Szemünkbe tűz az ősi tűz, nekünk új ez a fény
Bármit hoz életünk, többé nem félhetünk kettesben már
Kettőnkre vár sok szép, nappali álomkép
és az út tövisét így elkerüljük talán

Csak értem élj, csak engem láss
Nekem se kell, a többi száz
Mint az ág, meg a lomb összenőttünk, s messze a gond
Így érzed e , mond?
Így érzed e , mond?

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

A hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be a Fonóban

Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.



 

A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.

 

A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.

 

A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni. 


A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon. 


Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.

 

A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.

 

A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.

 

Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.


Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.


Kiemelt kép: illusztráció/Freepik

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás