Előadó: | Diktátor |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Derzsi Bálint |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Gépek rohannak az úton
elsodor a forgalom
reggel gép kelt fel az ágyadon
gépeket látsz az ablakon
szemedben észrevettem
fáradtabb a csillogás
ha tehetnéd elrepülnél
de rettegsz mikor gépre szállsz
Állj meg, fékezz, ne nyomd a gázt
állj meg, fékezz, nagyon vigyázz!
Gép szolgál téged a rabja vagy
érte dolgozol mindennap
kényelmedet már megszoktad
gépeid nélkül gyenge vagy
a kormányt két karoddal
biztosan tartod, nincs nagy vész
de jöhet még olyan kanyar
hol elhagy a szerencséd
Állj meg, fékezz, ne nyomd a gázt
állj meg, fékezz, nagyon vigyázz!
Gépszívű fegyver célba vesz
megöli anyád és gyermeked
hideg agyával megszerez
menekülnél, de nem lehet
szívedben jéghideg lesz
elhagyod a kedvesed
elfelejted honnan jöttél
egy gép lesz majd a szerelmed
Állj meg, fékezz, ne nyomd a gázt
állj meg, fékezz, nagyon vigyázz!
- Nagyon örülök, hogy sikerült összehozni ezt a klipet, régóta tervben volt Viktorral egy együttműködés. Nagyon szeretem a látásvilágát, és nagyon boldog voltam, hogy most egyszerre két anyagon is dolgoztunk együtt. A végeredménnyel pedig különösen elégedett vagyok -
A rendkívül rétegelt, dinamikus, rengeteg különböző motívumot használó dal alapját az énekes állandó szerzőtársa és producere, Tembo jegyzi, különlegesség viszont, hogy Dzsúdló zenekarának basszusgitárosa, Pap Attila is részt vett a dalszerzésben - a Presso lead dallamát neki köszönhetjük.
A szövegben az előadó kritikus hangot üt meg a látszatra sokat adó karakterekkel szemben.
- Nem szeretem azokat az embereket, akik nyilvánvalóan valamilyen szerepbe erőltetik magukat, és nem önazonosak, hanem valami mondvacsinált karaktert adnak elő személyiség címén
mondta a dalról az énekes.
A videó rendezője Horváth Viktor volt, aki az online térben korábban elterjedt NPC-jelenséget megjelenítve egy nagyon karakteres, különleges vizuális anyagot hozott létre a Presso-hoz. A szereplők között megjelenik a korábban Dzsúdló előtt a Budapest Parkban játszó Böiler punkzenekar frontembere, Riger János is.
- Nemsokára készülök valami izgalmasra, ami egy még izgalmasabb dolog előfutára lesz. Kíváncsi vagyok, hogy fog elsülni, bizakodó vagyok - fogalmazott sejtelmesen Dzsúdló a következő időszakkal kapcsolatban.
Fotók: Dzsúdló hivatalos/Miskolczi Milán