dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Furakor: Holnapután

Furakor - Holnapután

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Furakor
Album: Keressük!
Szövegírók: Csöndör László
Molnár Csaba (Fura Csé)
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 8965 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Holnapután

Refrén 2x

Mi csak éljük az életünk nap nap után,
de lehet beledöglünk majd holnapután
legyen így, legyen úgy, de ennél jobb legyen
addig is napról napra készen legyek

Fura Csé:

Lehull a lepel ez lep el
egy vagy az ezerből egyből ezer tudja, hogy ki mit szerepel
a storyba mindenkinek megvan a helye
jó páran abból húznak hasznot amin bukik a fele
na meg eleve aki lapot oszt az emel tétet,
hogyha megadod a Kárpát-medencébe temet téged
vigyázz a tömeg kővel dobál minden kopár
attól, hogy láttál már kokót nem leszel Pablo Escobar

AKR:

Csicskítja a népet a zavargás a terror,
a hadtól száll fel por, ez sokk agyaknak error
Lángol a merdzsó meg vele ég a székház..
de ne figyeld, a koponyádon törnek szét téglát
Okafogyott háború, kint-bent mészárlás,
légy vagy? mé' szállsz rá? furcsább az észjárás
érdekek mennek, megtömődtek pénztárcák
figyeljé' hátra mer' a néped is kést ránt rád!
Nincs pofon az élettől, basz beléd jégcsákányt
elfutsz vagy kibírod az iramot négyszáznál
Robban be könnygázbomba,
tömegre dobva itt szövegbe fogva
Pokol a Földön, nem vagyok főnök,
de észreveszem azt, hogy melyik mondaton van köntös
Lehet ,hogy fontos az amire köptök
úgyis kikaptok a Furakor köpcös

Fura Csé:

Mozgatják a szálakat fent beszopod lent
láttad a tv-be ment, hogy az hazudik aki szent
tetszik vagy nem a látvány a torkodat metszi,
de hallod e te celeb én még észnél vagyok ments ki?!
Ha arra kéne szavazni, hogy melyik élje túl
hamarabb döglene bele, mint amire félrekúr
hallod e Istenem, te vagy a főnök úr,
hogyha most is pokolban élünk mi van a Földön túl?

Refrén

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Yngwie Malmsteen Budapestre is elhozza 40 éves turnéja dalait

Budapesten ad koncertet augusztus 5-én a svéd gitárzseni, Yngwie Malmsteen


40 éves jubileumi európai turnéja keretében a MOMKult színpadán lép majd fel. A programban a korai sikerek, így a Rising Force, a Trilogy és az Odyssey mellett a közelmúlt legjobb lemezei, azaz a Spellbound, a World on Fire és a Parabellum dalai is előkerülnek majd.


Yngwie J. Malmsteen olyan családba született, amelyben klasszikus zenészek és operaénekesek is voltak. Ötödik születésnapjára kapta első gitárját, és hét évesen kezdett el komolyabban játszani. Kezdetben a blues inspirálta, ám hamar elbűvölte a hegedűművészek – például Nicolo Paganini és Antonio Vivaldi – hangzása és elképesztő technikája.




A klasszikus hegedűs virtuozitás mellett J.S. Bach és más barokk zeneszerzők megközelítését is beépítette saját zeneszerzői és hangszerelési stílusába. Ennek eredményeként született meg az, amit ma neoklasszikus hard rockként ismerünk.


Tizenévesen érkezett Amerikába, ahol több lemezfelvételt követően, 1984-ben jelentette meg Rising Force című szólólemezét; azt az albumot, amely gyakorlatilag forradalmasította a rockgitározást. Ez a lemez mérföldkövet jelentett a neoklasszikus rock és metal műfajában, ötvözve a klasszikus zeneszerzést a szédítő tempóval és a hard rock hangszereléssel. Az olyan számok, mint a Black Star és a Far Beyond the Sun évtizedek óta állandó elemei koncertjeinek


Az idei turné részben ezt az úttörő albumot ünnepli, de Yngwie a Parabellumig bezárólag több mint harminc lemez számaiból válogat majd, felölelve a négy évtizedet. 


„Minden este, amikor színpadra lépek, 40 éve írt dalokat játszom, de minden alkalommal megpróbálom máshogy előadni őket”


– mondta Malmsteen a Classic Rock magazinnak pár éve. „Nem vagyok zenegép. És ettől lesz ez igazán izgalmas. Minden alkalommal, amikor kezemben a gitár, egy új érzés fog el, és ez boldoggá tesz.”


Az idei turné kapcsán Malmsteen elmondta: „Nagyon izgatott vagyok, hogy ismét turnézhatunk, és megemlékezhetünk a szólókarrierem indulásáról Ez egy hihetetlen utazás volt, és még mindig úgy érzem, mintha csak most kezdődne. Nem juthattam volna el idáig a rajongók nélkül, akiknek köszönöm az évek során nyújtott támogatást. Alig várom, hogy együtt hozzunk létre új csodákat! More is more!”


A különleges koncertre Budapesten augusztus 5-én kerül sor: exkluzív helyszínen, a MOMKult színpadán lép fel Malmsteen. A koncertre álló- és ülőjegyek korlátozott számban kaphatók.


Fotó: Yngwie Malmsteen x LiveSounds

 

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás