dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Bot Gábor: Vándor

Bot Gábor - Vándor

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Bot Gábor
Album: Keressük!
Szövegírók: Czomba Imre
Martsa Piroska
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 3, összesen 4453 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Vándor

Vándor
Aki rég volt
És odakinn az éjben
Járt valahol.

Vándor
Nem oly rég volt
Hogy odakinn az éjben
Várta a Hold.

Aki árnyakkal a ködben jár
Kinek álma valahol távol már
Akit csillagfényes éggel
Megszólít az éjjel
Új utakra hívja őt
Az alkony, a vágy.

Árnyak közt az éjben
Lélek-hideg télben
Forró szíved rám talált
És átmelegít
Átölel a fényed
Új utakra hív (egy szótag maradjon el!)
(A) sápadt fényű Hold
hiába szólít.

Vándor,
aki rég volt
már nem bolyong az éjben
céltalanul

Vándor,
Milyen rég volt
Hogy ezüstszínű fénnyel
Hívta a Hold

Kinek lelke lassan köddé vált
Úgy kívánja a forró napsugárt
Aki kergeti az éjben
(Az) elveszett reményt
És végre újra megtalálta
nálad a fényt!

Árnyak közt az éjben
Lélek-hideg télben
Forró szíved rám talált
És átmelegít
Átölel a fényed
Új utakra hív (egy szótag maradjon el!)
(A) sápadt fényű Hold
hiába szólít.

És a vágy, mi hajt sok éven át
Már nem kerget több éjen át
Mert az életem dalban élhetem
Ha megteszem, és engedem, hogy szálljon a szó
Óóóóóóó, óóóóó, jóóó.

Átölel a fényed
új utakra hív
ragyog rám a hold és bátran szól már hozzám
a vándor haza talált.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Dirty Slippers: a zenekar Budapesten folytatja a Suliturnét

A következő hetekben fővárosi intézményekben folytatódik a Dirty Slippers zenekar Suliturné programja, amely mára az egyik legnagyobb kábítószer-ellenes ifjúsági programmá vált Magyarországon.

 

Lobó-Szalóky Lázár 2011-ben hozta létre a Suliturné programot, amely két részből áll: a zenészek egy fesztiválhangulatú koncertet adnak a diákoknak, majd közéjük ülnek és drogprevenciós előadást tartanak.

Az előadó dalszövegei itt.

"Egyre nagyobb az igény erre a rendhagyó programra az iskolák és a fiatalok részéről is. A visszajelzések egyértelműen pozitívak, jelenleg több mint 200 iskola várakozik arra, hogy hozzájuk is eljussunk a Suliturnéval" - fogalmazott Lobó-Szalóky Lázár.

zenekar nemrég tért vissza hét állomásos angliai turnéjáról, ahol kiderült: kinti lemezkiadójuk, a Reaction Management szeretné, ha a Suliturné program Magyarország után Angliában is elérhető lenne.

"Azt tapasztaljuk a Suliturné állomásain, hogy évről évre egyre nagyobb a problémát jelentenek a drogok a 14-18 éves korosztály számára. Mi zenészként elkötelezettek vagyunk 14 éve, hogy megmutassuk a fiataloknak: 

kizárólag a drogok, az alkohol és az önpusztító életmód nélkül érhetik el a céljaikat, élhetnek sikeres és boldog életet"

- mondta el Lobó-Szalóky Lázár. 

A zenész szerint nagyon aktuális ez a téma, hiszen "sajnos trendi lett olyan dalokat írni hazánkban is, amik a kábítószer fogyasztásra buzdítják a fiatalokat. Nincs semmilyen eszköz ezeknek a daloknak a terjedését meggátolni annak ellenére, hogy szerintem még maguk az előadók is tudják, hogy rendkívül káros, amit csinálnak. Ennél sokkal felelősségteljesebben kellene viselkedniük" - jegyezte meg Lobó-Szalóky Lázár.

A Dirty Slippers december 10-én az ORFK rendezvényén, majd december 12-én a BGSZC Pestszentlőrinci Technikumában folytatja a Suliturnét.


Fotó: Dirty Slippers

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás