Előadó: | Herczeg Flóra és a Például Igen |
---|---|
Album: | Mi jöhet még? |
Megjelenés: | 2013 |
Hossz: | Keressük! |
Szövegírók: |
Ipacs Géza |
Sebestyén Áron Herczeg Flóra |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Alternatív |
Címkék: | Keressük! |
A Holdon jártam én tegnap este
narancssárga volt az égi teste
mint egy csibész, bukott le a tóba
akkor itt most álljunk meg egy szóra
Ufó lettem ezek szerint én is
mi is történt, vegyük ezt most végig
(egy) bevetésre indultam az este
rozéfröccsöt vinni be a testbe
Hosszúlépésből vagy tizenhárom
lelassultam picit, de nem bánom
a világot most árnyaltabban látom
élesítsünk, kell még tizenhárom
Éjfél után vagy három órával
tíz centivel a föld fölött jártam
repülni vágytam, fel, a kék égbe
éreztem, ehhez négy jó fröccs még kéne
Az éjszakával nagy-nagy barátságban
Földkörüli pályára átálltam
űrhajómból néztem le a térre
és ufó lettem, édesanyám, végre
Tehát így történt, hogy tegnap este
a Holdon jártam csillagokat lesve
rozéfröccsök vittek fel az égbe
és ufó lettem, édesanyám, végre
Idén is két napon át tart a Road Movie Live, a Szent István Nap rendezvénysorozat könnyűzenei programja. Augusztus 19-20-án a Műegyetem rakparton hat előadó ad ingyenes koncertet, köztük Ajsa Luna, az Irie Maffia, a Hooligans és a Road.
A program a Road Movie kezdeményezésre épül
Ennek keretében a legnépszerűbb hazai zenekarok és előadók mesélték el kötődésüket Magyarországhoz és a határon túli területekhez, régiókhoz, utcákhoz, terekhez, városokhoz. Sokan megzenésítették személyes történetüket, és az akkor született számok ma is a koncertprogramjaik részét képezik.
Színpadon a Queen-életmű
Augusztus 19-én a programot a Don't Stop the Queen tribute zenekar indítja, amely a Queen életművét viszi színpadra, vegyesen válogatva slágerekből és közkedvelt, de a rádiókban ritkábban játszott számokból.
Hooligans és Irie Maffia koncert is lesz
Őket az elmúlt harminc évben számos slágerrel jelentkező Hooligans követi, majd az este zárásaként az idén húsz éve aktív, tizenegy tagú, zenei sokszínűségéről ismert Irie Maffia lép fel, amely magyar, angol, és gyakran a két nyelvet ötvöző számaival műfajok széles skáláját járja be.
Az augusztus 20-i tűzijáték előtt a fiatal énekes-dalszerző, Ajsa Luna ad műsort, majd az újpesti rapper, Curtis lép színpadra. Az est fő fellépője az ugyancsak nagymúltú rockzenekar, a Road lesz.
Kiemelt kép: Hooligans Facebook