Előadó: | Evita |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Eva:
Nem volt tévedés, és nincs több kétkedés,
Hisz láttuk már, hogy sikerült!
És ha itt most jó ez a show, tegyük sínre,
Hisz máshol is beválhat!
Fodrászok, ruhatervezők és egyéb sztárcsinálók:
Arc! Haj! Száj! Szemek!
Szex! Hang! Test! Ruhák!
Fény! Varázs! Vágy! Csodák!
Kéz! Ékszer! Izgalom! Gyönyör!
Eva:
Ma boldog a népem, mert rajonghat értem,
Egy Christian Dior kell, aki öltöztet majd!
Mint szivárvány szállnék ott fönn, hol a napfény jár,
Úgy ragyognék mindig, mint senki más!
Fodrászok, ruhatervezők és egyéb sztárcsinálók:
Arc! Haj! Száj! Szemek!
Szex! Hang! Test! Ruhák!
Eva:
Kell, hogy csodálj!
Én úgy fogok győzni, mint Machiavelli!
Ez egy nagy üzlet már!
Mint szivárvány szállnék ott fönn, hol a napfény jár,
Úgy ragyognék mindig, mint senki más!
Fodrászok, ruhatervezők és egyéb sztárcsinálók:
Arc! Haj! Száj! Szemek!
Szex! Hang! Test! Ruhák!
Fény! Varázs! Vágy! Csodák!
Kéz! Ékszer! Izgalom! Gyönyör!
Eva:
Minden rajongóm tudja, hogy fényemtől sápad az ellenség – az egész régi rend!
Hát ragyogjon minden! Kell, hogy bámulj!
Kis púder és festék, és Greta Garboként tündöklök már!
A magasban szállok ott fönn, hol a napfény jár,
A szivárvány útján!
Ti most nem egy kis éjjeli pillangót sztároltok már!
A Szivárvány-lányra a jó öreg kontinens vár!
Nézz rám, vén Európa!
A napfény rád ragyog, és jön már a Szivárvány-lány!
Kell, hogy megcsodálj!
Nézz rám, Európa!
Mit szólsz? Most heteken át te leszel a közönség!
Végre láthatsz egy kis, végre láthatsz egy kis,
Újra láthatsz egy kis sztárparádét!
Szeptember 30-án ismét a fiataloké lesz a Müpa
Az egyetemi napon a hallgatók bejárhatják az épület rejtett zugait a magyar könnyűzenei élet kiválóságai és a Müpa szakemberei által vezetett ingyenes backstage-túrákon, továbbá minikoncerteken vehetnek részt, és közelebbről is megismerhetik, hogyan működik a kulturális intézmény.
A backstage-túrák egy részén a résztvevőket ismert művészek - Beck Zoltán és Grecsó Krisztián, Co Lee, Fekete Giorgio és Mehringer Marcell - kalauzolják, akik személyes történeteiket és friss müpás élményeiket is megosztják a hallgatókkal.
A túravezető művészek nemcsak mesélnek, hanem hangszerüket is megszólaltatják
Ezáltal a diákok a történetek mellett olyan exkluzív eseményeken is részt vehetnek, mint a Mehringer akusztik, a beck@grecsó, a Co Lee x DOÓR akusztik, valamint a Carson Coma frontembere, Fekete Giorgio minikoncertje.
Mehringer akusztik is lesz
Fotó: Mehringer
A résztvevők bepillanthatnak a kulisszák mögé
A Müpa munkatársai által vezetett tematikus backstage-túrákon oda is betekintést kapnak a hallgatók, ahová a nagyközönség csak ritkán juthat be. A séták során fény derül többek között arra, hogyan népszerűsítik a Müpa évi több mint 1500 programját, szó lesz a különleges színpadtechnikai megoldásokról, kiderül, hogy hány kolléga dolgozik egy előadáson, és hogyan zajlik egy élő koncertközvetítés a Müpa videó- és hangstúdióiban. A résztvevők mindemellett megnézhetik, hogyan próbál például a Fitos Dezső Társulat vagy az Anima Musicae vonósnégyes.
Láthatják a látogatók, hogy hogyan próbál az Anima Musicae vonósnégyes
Fotó: Anima Musicae hivatalos
A leendő közgazdászok és jogászok éppúgy megtalálhatják a kedvükre valót, mint azok, akiket a szcenika, a hangstúdiók világa, vagy éppen a marketing vonz, de azok számára is bőven akadnak inspiráló pillanatok, akik még nem döntöttek a jövőjükről.
Részletek a belépés kapcsán
Az esemény ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött, a backstage-sétákra pedig a helyszínen lesz lehetőség jelentkezni. A gördülékeny belépéshez érvényes felsőoktatási diákigazolvány szükséges, és a hallgatókat kísérő oktatók számára szintén nyitottak a programok.
Kiemelt kép: illusztráció/AI/Freepik