dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Utolsó Alkalom: Tiszta csuda!

Utolsó Alkalom - Tiszta csuda!

off off off off off
Selejt
Előadó: Utolsó Alkalom
Album: Selejt
Megjelenés: 2013
Hossz: 0:00
Szövegírók: Keressük a szövegírót!
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: szerzői kiadás
Stílus: Punk-SKA
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 4630 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Tiszta csuda!

Nehezen szánod rá magad, a születési ráta apad,
De ahol mégis van még gyermek, nevében nem kap kegyelmet
Justin, Brendon, Kevin, Néró,
Letícia, Ronaldinho,
(-Hát így lesz dzsukhel mondom geci!)
Tetszik, vagy nem tetszik neki!

Aztán itt a fajtát védő, Árpád-házi divathívő
Fejében nem kavart vihart, hogy több mint 700 éve kihalt
Hunor, Megyer, Álmos, Előd, vitézek az oltár előtt
Hajrá magyar, nő az agyar, és nem mondja már senki azt, hogy:

R:

János, jó dohányos
Nem mondják Gyula:(kuporodj a jura!)
Nem mondják Vince, tele a pince
Azt sem, hogy Rozika te gyerünk a moziba be!

Itt a vége elfut véle, a Sajó-völgyi móka mára
Valahány név a naptárba eltűnünk majd nem sokára
Takács Bálint kis pajtása, nem lesz Jóska, nem lesz Sára
Tercsi, Fercsi, Kata, s Klára nem mondja már többet azt, hogy:

R:

János, jó dohányos
Nem mondják Gyula: (kuporodj a jura)
Nem mondják Vince, tele a pince
Azt sem, hogy Rozika te „vegyél” a moziba „le”
Az meg már milyen , hogy nem ágyban? Tiszta csuda!

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Fábián Juli Emlékalapítvány: új pályázat segíti a nehéz helyzetben lévő zenészeket

Új pályázatot írt ki a Fábián Juli Emlékalapítvány a nehéz egészségügyi, szociális, vagy egyéb okok miatt kedvezőtlen helyzetben lévő zenészek és zeneipari háttérmunkások támogatására.



 

Elsősorban a könnyűzene és a dzsessz területén működő, nehéz helyzetben lévő zenészek, zenei előadóművészek, oktatók, zeneszerzők, és a zenei produkciókban közreműködő egyéb zeneipari szakemberek jelentkezését várják.


A pályázat kritériumai között szerepel az is, hogy a fő kereseti forrás a zene kell, hogy legyen

 

- Azok pályázhatnak, akiket szociális és/vagy egészségügyi élethelyzetük, egészség-károsodásuk, korral kapcsolatos problémáik, vagy egyéb okok miatti élethelyzetük tartósan vagy ideiglenesen akadályoznak művészetük gyakorlásában - fogalmazott Szepesi Mátyás, az Alapítvány kuratóriumának elnöke.

 

Kizárólag azoknak a pályázóknak a kérelmét várják, akiknek fő kereseti forrása a zenei előadóművészet vagy a zeneipari közreműködés, a könnyűzene és a dzsessz.



A pályázat technikai részletei

 

A jelentkezést emailben kell elküldeni erre a címre. A pályázat beadási határideje 2025. október 31., az elbírálás november 20-án lesz. 


A kérelmezőnek személyes adatai megadása mellett röviden indokolnia kell kérelmét, egészségügyi okok miatti kérelem esetén mellékelni annak orvosi alátámasztását, illetve a szükségesnek tartott összeget, összefüggésben az indoklással.

 

A beérkező kérelmeket az alapítvány mellett működő tanácsadó testület segítségével bírálja el a kuratórium.


A 2017 decemberében tragikusan fiatalon elhunyt énekesnőről, Fábián Juliról elnevezett alapítvány 2018-ban indult. A szakma és a közönség által az egyik legtöbbre tartott magyar díva 2007-ben és 2008-ban a Montreux Jazz Voice Competition legjobb nyolc énekese közé jutott. A dzsessz és a pop műfajában számos sikeres produkció részese volt: szerepelt az Erik Sumo Bandben, a Barabás Lőrinc Eklektric-ben, készített lemezt a Fábián Juli Jazz Riff-fel, Sárik Péter zongoristával és Zoohackerrel is.



Kiemelt kép: illusztráció/Freepik

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás