dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Role zenekar: Édesanyám

Role zenekar - Édesanyám

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Role zenekar
Album: Keressük!
Szövegírók: Keressük a szövegírót!
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 3, összesen 4899 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Édesanyám

Édesanyám lelkem-anyám, mindenem,
Mind körülvett ingemet a szerelem.

Egész világ mind azt fogja mondani,
Böcsületem nem tudtam megtartani.

Úgy szeretnék az erdőbe fa lenni,
Ha ingemet meggyújtana valaki.

S elégetném ezt a cudar világot,
Hogy ne lássam más karján a babámot.

Három csillag van az égen egy sorba,
Három szeretőm van nékem egyforma.

S e(j) háromból egy az igaz szeretőm
S e(j) hárombol egy az igaz szeretőm
A más kettőt verje meg a teremtő

Kicsi csillag, ha leesik, elterül
Kicsi csillag, ha leesik, elterül
Az én bubám ihol meglát s elkerül

Ne kerülj el gyönge rózsám sokáig
Ne kerülj el gyönge rózsám sokáig
Mert enyém lesz koporsóm lezártyáig

Ha elkerül, nem tehetek én róla
Ha elkerül, nem tehetek én róla
Nem lehetek sem tulipán, sem rózsa

Pijos alma, ha leesik a sárba
Pijos alma, ha leesik a sárba
Ki felveszi, nem veszi fel hiába

Én felvettem letöröltem e sártól
Én felvettem letöröltem e sártól
Elbúcsúztam az én gyenge rózsámtól

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Harcsa Veronika új lemezét audiovizuális előadáson mutatja be a Müpában

Harcsa Veronika Flow By című albuma, amely egyszerre zenei és vizuális kísérlet, Vancsó Zoltán fotós slideshow-jával december 1-jén debütál a Müpa Fesztivál Színházában. 





Az új zenei projekt a közönség és az előadó közötti határokat kívánja feloldani

 

A dalok karaktereihez olyan képi narratívák születtek, amelyek rejtett szálakon kísérik és egészítik ki a hallottakat. Az InterAction című esten az énekes Nora Thiele német ütőhangszeressel és a Soharóza kórussal lép színpadra.


Az előadóhoz kapcsolódó dalszövegek itt.

 

Harcsa Veronika tudatosan fordult az interaktív, közösségi élményt teremtő zene felé


Régóta vezet workshopokat, 2024-ben pedig a Pécsi Tudományegyetem zeneterápia szakán szerzett diplomát. Új albuma, a Flow By ennek a szemléletnek a folytatása.

 

A szerzemények úgy születtek, hogy az élő előadás során a közönség aktív részese lehessen a zene formálásának: a taps, a hangadás, a ritmikus gesztusok mind a közös flow-élmény részévé válnak.

 

- A dalokat úgy írtam, hogy belekomponáltam a közönség jelenlétét. Élőben erre épül minden, az viszont további ötletelést igényelt, hogy lemezként hogyan fog működni mindez. 


A koncepcióba belevettem a Soharóza kórust, amely híres kísérletező kedvéről. A lemezen ők teremtik meg a közösségi hangzást


és a Müpa-beli koncerten is jelen lesznek, hogy a közönség közé vegyülve erősítsék a hangadást - fogalmazott Harcsa Veronika.



Fotó: Harcsa Veronika Facebook oldala

 

A lemezen és a koncerten közreműködő Nora Thiele német ütőhangszeres zeneszerzővel és hangszerépítővel az énekes berlini évei alatt ismerkedett meg. Thiele világzenei ihletésű hangszereivel, frame drum- és ritmuskísérleteivel különleges textúrát ad a hangzásnak.

 

Vancsó Zoltán 2005-ben fedezte fel, majd az elmúlt években művészi szintre emelte a zenével kísért fotó slideshow műfaját. Több száz rövid és csaknem egy tucat egész estés fotófilmet hozott létre, számos alkotása moziban is látható volt.

 

- Látom a zenét és hallom a képet, érzem e két világ összefonódásának lehetőségét. Ez a műfaj lehetőséget kínál több tucat fotó összefűzésére, ahol a szerkesztés önálló és rendkívül kreatív folyamattá válik. 


A képek közötti áttűnések dramaturgiai és esztétikai szerepe, valamint a zenei kíséret hozzájárul ahhoz, hogy a vizuális élmény komplexebbé és átélhetőbbé váljon.


A lemez hangulatához 2017-ig nyúltam vissza az archívumomban, hogy korábban nem publikált képekkel dolgozhassak. Nem konkrét történeteket mesélnek el, hanem a zene tudatalattijába vezetik el a nyitott nézőt - részletezte az alkotó.

 

A rendhagyó koncepcióból születő lemez egyedi online megjelenést kívánt

 

- Ma már nagyon kevesen hallgatnak meg elejétől a végéig egy lemezt, de bízom benne, hogy ez az album a vizuális élmény miatt kivétel lesz. Éppen olyan hosszú, mint egy sorozat epizódja - tette hozzá Harcsa Veronika.


Kiemelt kép: Harcsa Veronika Facebook oldala

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás