Előadó: | Mistyx zenekar |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Molnár Csanád Jónás József Attila Cziráki Vilmos László Balázs |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Rock |
Címkék: | Keressük! |
verse
Csend és félhomály az üres magányába zár
A rácson túl egy élet most is csak rád vár
Rideg kép, ébren tart egy rossz érzés
Benned ég és nem hagy élni rég
refr
Mindent itt hagytál
A hajnal érted földre szállt
Ő hisz benned és érted ég
Csak ne add fel, ne add fel a reményt!
verse
Hűvös esti fény, a fákat húzza a szürke szél
Hideg kép, ébren tart egy új érzés
Menj tovább, a cellán túl az élet vár
Ha elbuknál, gondolj rá és talpra állsz
refr
Mindent itt hagytál
A hajnal érted földre szállt
Ő hisz benned és érted ég
Csak ne add fel, ne add fel...
Mindent megtennél
Egy angyal szíve elkísér
Ő hisz benned és érted él
De ne add fel, ne add fel a reményt!
Víg Mihály zeneszerző is méltatta az írót
Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely csütörtökön Stockholmban jelentette be döntését.
Krasznahorkai László az apokaliptikus terror közepette erősíti a művészet erejét
A szerzőnek a díjat látnoki erejű életművéért ítélték oda, amely az apokaliptikus terror közepette megerősíti a művészet erejét - mondta el Mats Malm, a Svéd Akadémia titkára, aki beszámolt arról is, hogy a bejelentés előtt sikerült telefonon elérnie az éppen Frankfurtban tartózkodó Krasznahorkai Lászlót.
Krasznahorkai László a Kafkától Thomas Bernhardig nyúló, az abszurdizmus és a groteszk túlzás által jellemzett közép-európai hagyomány nagyszerű epikus írója. De több is rejlik benne: keleti hatások is megmutatkoznak műveiben, amelyek hangvétele szemlélődőbb, finoman hangolt - méltatta közleményében a Svéd Akadémia.
388 millió forintnyi összeg jár a Nobel-díjjal
A 71 éves magyar író a díjjal 11 millió svéd koronát (388 millió forintnyi összeget) kap. A díjat hagyományosan december 10-én, az elismerést alapító Alfred Nobel halálának évfordulóján adják át.
A Trabant alapítója, a Balaton zenekar frontembere szerint hosszú lenne felsorolni, mi mindentől különleges Krasznahorkai művészete, de fontos kiemelni, hogy
- Teljesen új stílust talált ki, teljesen egyéni a látásmód, ahogy a világot szemléli, mindehhez társul egy ezzel adekvát nyelvi szerkezet, egy félreismerhetetlen saját stílus.- fogalmazott a 24.hu megkeresésére Víg Mihály, a Tarr Béla-rendezte Sátántangó főszereplője, valamint több Krasznahorkai-mű filmes adaptációjának zeneszerzője.
Magyar vagy magyar származású Nobel-díjasok közül irodalmi Nobel-díjat 2002-ben Kertész Imre vehetett át korábban.
Kiemelt kép: Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat
Budapest, 2025. október 9. Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely 2025. október 9-én Stockholmban jelentette be döntését. A felvétel 2017. március 22. készült Budapesten
Fotó: MTI/Marjai János