dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Irie Maffia: Nagyon jó lesz

Irie Maffia - Nagyon jó lesz

off off off off off
Nagyon jó lesz
Előadó: Irie Maffia
Album: Nagyon jó lesz
Megjelenés: 2013
Hossz: 0:00
Szövegírók: Busa István
Sena Dagadu
Thomas Kemon Wesley
Zeneszerzők: Szekér Ádám
Meggyes Ádám
Horváth Gáspár a.k.a Jumo Daddy
Kiadó: Szerzői kiadás
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 10390 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Nagyon jó lesz

BUSA:
Akár egy báb, akibe belenyúlnak az ujjak,
Mondatokat adnak a szádba, újra meg újra,
Aki mozgatja a szálat a színfalak mögött megbújva,
Örök kamuflázsban az ideget nyúzza.
Néhányan megtapsolnak, páran kiabálnak,
Összekeverik a művészetet a politikával,
És amikor vége van az előadásnak,
Mi a hála? Bedobnak egy poros raktárba.
A marionett bábot rángatják a zsinegen,
Ezt a jelet már ismered a Keresztapából,
Nincsen barátod, ez nyomja a szívedet,
Nem menekülsz a nyomasztó magánytól,
A hasbeszélő skizofrén, párbeszédben ki az én?
Nem érti, hogy mit beszél, csak viszi a szavát a szél,
Mikor merre mit hol miért? Dolgozni a semmiért,
Kenyéren és vizen élsz? Ki a felelős mindezért?

Refrén [4x]:
De várj, semmi baj, nagyon jó lesz

SENA / KEMON:
Night after night, hour by hour
Each and every hour,
You slave for the paper, you dream of the power
You won't stop until it's over.
You ain't got nothing to claim to your name
You ain't got nothing in your pocket,
So you're feeling more and more like a rat in the game
You're feeling so bad you just can't stop it.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Hosszú idő után új dallal jelentkezett DiazMentha duója

Hosszú idő után újra összeállt Diaz és Mentha: megjelent a Méreg, a duó friss dala, amely a 2010-es években megismert közös munkák (Nélküled, A part) után új fejezetet nyit a történetükben. 






A Méreg az elmúlt évek megpróbáltatásaira, belső vívódásaira reflektál: ugyanakkor nem csak a veszteségekről szól, hanem arról az állapotról, amikor az ember azt érzi, hogy nincs a jó úton, de ezt még magának sem meri bevallani. A belső én ilyenkor szinte ordít, hogy valami nem oké, de ezt sokszor nem halljuk meg - a refrén is erre a felismerésre reflektál.

 

„Sokszor vannak olyan pillanatok, amikor úgy érezzük, senki nem ért meg minket, pedig jó lenne, ha valaki mélyre látna és meglátná, mi a bajunk. Közben ezeknek a dolgoknak a nagy részét végül magunkban kell helyretennünk” 


- meséli a dalról Diaz. A Méreg hangulatában melankolikus és mély, ugyanakkor fontos volt, hogy reményt is adjon: „Szerettem volna, ha azt éreznék az emberek, hogy nincsenek egyedül.”



 

A zene és a szöveg megírásán túl a videoklip is teljes egészében self made módon készült. A Kanári-szigeteken, Tenerifén forgatott anyagról Mentha így mesélt: „Ez egy régi történet köztünk Diazzal, mindig ott volt a levegőben, hogy egyszer újra csinálunk valamit. Most jött el az ideje”. A videót stáb nélkül forgatták le, minden külső segítség nélkül, ami tudatos döntés volt: "A videót teljes egészében mi készítettük - gyakorlatilag én forgattam az anyagot, stáb nélkül. Itthon nem találtunk olyan helyszínt, ami azt éreztük, hogy passzolt volna a dal hangulatához. Az óceán, a fekete homokos tengerpart és a Teide látványa viszont mind erősen rezonált a Méreg világával” - teszi hozzá.

 

A Diaz-Mentha együttműködés nem érinti sem a Wellhello, sem a Hősök működését: mindkét formáció továbbra is aktív, a Méreg egy különálló projekt eredménye.


Fotó: DiazMentha

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Zeneszöveg kvíz

Adományozás