


| Előadó: | Egyéb szövegek |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Volt egyszer egy Nemzeti gyerekkoromban még,
Alatta nem járt gyors vasút, felette volt az ég.
Volt egyszer egy Nemzeti, előtte szép jövő,
De sorsa mégis csúnya lett, megfigyelhető.
De színház mindig volt,
Színház mindig lesz,
Mert a színház több, mint épület.
De színház mindig volt,
Színház mindig lesz,
Míg a Földön élnek emberek.
Volt egyszer egy Nemzeti és jött sok hajcihő,
Már emlékét is elfedi gyorsuló idő.
És itt is ott is Nemzeti, és itt se ott se lett,
A handabanda harsogott,csak elmaradt a tett.
De színház mindig volt,
Színház mindig lesz,
Mert a színház több, mint épület.
De színház mindig volt,
Színház mindig lesz,
Míg a Földön élnek emberek.
Nem kell ahhoz templom,
Hogy az Istennel beszélgess,
Ha a világmindenséget felfogod.
Az nem azt jelenti, hogy ne építsünk teplomot.
Volt egyszer egy Nemzeti,
Joggal sír ki nem leli,
Mindent el lehet rontani,
De azt is el kell mondani.
De színház mindig volt,
Színház mindig lesz,
Mert a színház örök épület..
Színház mindig lesz,
Míg a Földön élnek emberek.



A BEAT először érkezik Budapestre, ami az ikonikus King Crimson zenekar ’80-as években született dalait állítja színpadra.
2026. július 15-én Steve Vai gitáros, a Tool dobosa Danny Carey és két eredeti King Crimson-tag Adrian Belew és Tony Levin kápráztatják el virtuóz játékukkal a magyar közönséget a Barba Negrában.
A King Crimson három semmi mással össze nem téveszthető hangzású albumot szállított a ’80-as években.
A Discipline, a Three of a Perfect Pair és a zenekar nevét is adó BEAT lemezek hagyatékát gondozza a szupercsapat, ami már évek óta járja a világot, hogy minél több ember tiszteleghessen a dalok előtt. Munkájuk gyümölcse, hogy már nemcsak az eredeti verzióban fellelhetőek a számok, hanem
az idén szeptemberben megjelent Live albumon majd 2 óráig hallhatja mindenki egyedi interpretációjukban is a számokat.
A BEAT nem egy szokványos tribute zenekar
Olyan, saját hangszerükön felejthetetlen alkotók játszanak benne, mint a gitáros legenda Steve Vai vagy a progresszív rockzene egyik legfontosabb zenekarának a dobosa, Danny Carey, aki Toolból lehet mindenkinek ismerős.
Nem véletlen, hogy a dalok így egészen egyedi ízt kapnak, a zenekar két eredeti tagja, Adrian Belew és Tony Levin egy új köntösben játszhatja el így azokat.
2024-ben 65 teltházas koncertet adtak Észak-Amerikában. 2026-ban pedig Európát járják be, nálunk zárják a 23 állomásos turnét.