dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Egyéb szövegek: Színésznő dala

Egyéb szövegek - Színésznő dala

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Egyéb szövegek
Album: Keressük!
Szövegírók: Keressük a szövegírót!
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 3532 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Színésznő dala

Egy zseninek nincsenek gátjai,
A magas cét kacagva vágja ki,
Ha színpadra szólítja Thália,
Kinyílik akár a dália.

Dráma, vagy operett egyre megy,
Ha megrázza kicsit a kedvemet,
Engem a színpadon meg nem un
A tisztelt puplikum.

Csókra csábító sellő,
Az vagyok, amit kell.
Rút boszorkány a tűznél
Égetőbb szemekkel.

Rusztikus derék asszony,
Szőke copfú kislány.
Királynő, kofa, vagy vasaló,
Főszerep nálam az epizód,
Az vagyok, amit játszom,
És figyelni kell rám.

Oly hangosan kitör a nagy siker,
Hogy néha több fülorvost hívni kell.
Ha tragédiába cseng válaszom,
Szemüveg nem marad szárazon.

Ha viccelek a házak rengenek,
A nézők a széken fetrengenek.
A közönség kezemben bébi lesz,
Ki érti ezt.

Mert horgoló nagymamácska,
Az vagyok, amit kell.
Pénz után futó lányka,
Kapkodó kezekkel.

Ógörög nimfa anyja,
Andalúz kalóz lány.
Hogy milyen egy igazi karier,
Ha nekem ír Shakespeare és Oliver,
Sőt a csárdás királynő, én vagyok, amit kell.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Duett: zene és fényképezés címmel nyílt tablókiállítás a Magyar Nemzeti Múzeum kertjében

Két műfaj találkozását mutatja be a Duett: zene és fényképezés című tablókiállítás, amely kedden nyílt meg Budapesten az MNMKK Magyar Nemzeti Múzeum kertjében.



 


A Magyar Nemzeti Múzeum és a Magyar Zene Háza közösen rendezi meg a kiállítást, amelynek másik része a városligeti intézményben látható. A két helyszínen megrendezett tárlatok fényképeit a Magyar Nemzeti Múzeum Történeti Fényképtárának gyűjteményeiből válogatták. 


A Duett című kiállításban a zene és a fényképezés találkozik egymással

 

A két kifejezési forma egymással párbeszédet folytatva, formabontó módon mutatja be, ahogy a zenei élmények a fényképezés eszközei révén láthatóvá válnak.


A megszólaló zene betölti teret


Családi nappalit, hangversenytermet, rádióstúdiót, tánctermet, vendéglőt vagy akár egy városi teret, a képeken a zene, a zenélés és a hallgatás is képi formában jelenik meg.

 

Mindkét kiállítás azonos koncepció alapján jött létre


- A kiállítás archív felvételein zenei pillanatok, csend, harctér, polgári otthon és koncertek elevenednek meg. A pillanatfelvételek felidézik azt, hogy mi szólhatott ott és akkor. A néma képek a fantázia segítségével zenei élménnyé válnak - fogalmazott Bősze Ádám zenetörténész.


A kiállításon szereplő képek nem zenei hatást kívánnak kelteni a nézőben, nem a zenéből merítenek inspirációt, hanem a zenével töltött tereket nyitják meg előttünk, mindkét tárlatot különféle tértípusok mentén rendezték el.


Kilenc tértípus mentén mutat be archív felvételeket két hónapon keresztül

 

A szervezők olyan tereket kerestek, amelyek hangulatait és jelentéseit nagyban befolyásolta, hogy milyen zene szólt bennük és az, hogyan hatott az az ott lévőkre. Ezek a képek lehetőséget adnak arra, hogy kérdéseket tegyünk fel.

 

Az egyik képen a tizenhat éves Dohnányi Ernő látható édesapjával és más zenészek társaságában, egy másikon Cselényi József operaénekes otthonában a családjával, de Szabados György zongoraművész keze is felfedezhető az egyik archív felvételen zongorázás közben.


- Csellót készítő első világháborús katonák is megjelennek az egyik képen, de a kiállítás felvételei között feltűnik a Zeneakadémia tere is, amelyben "Clemens Krauss vezénylését képzelhetjük el, amint a Bécsi Operaház százfős énekkarát dirigálja a pesti közönség előtt" - mondta a kurátor.



 

Horn Márton, a Magyar Zene Háza intézményigazgatója beszédet mond a Duett: zene és fényképezés című tablókiállítás megnyitóján a Múzeumkertben 2025. október 7-én. A Magyar Nemzeti Múzeum és a Magyar Zene Háza közös kiállítása december 7-ig látogatható

Fotó: MTI/Hegedüs Róbert


Horn Márton, a Magyar Zene Háza intézményigazgatója szerint a képeket nézve megszólalhat bennünk a zene: olyan emlékek jönnek elő a gyerekkorból, a mindennapokból, amitől azt érezheti a néző, hogy a zene jelen van - hangsúlyozta.

 

Kiemelt kép: Duett: zene és fényképezés - Tablókiállítás a Múzeumkertben

A Duett: zene és fényképezés című tablókiállítás részlete a Múzeumkertben a megnyitó napján, 2025. október 7-én. A Magyar Nemzeti Múzeum és a Magyar Zene Háza közös kiállítása december 7-ig látogatható

Fotó: MTI/Hegedüs Róbert

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás