


| Előadó: | Pataky művek |
|---|---|
| Album: | Legyen úgy |
| Megjelenés: | 2012 |
| Hossz: | 4:24 |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Rock |
| Címkék: | Keressük! |

Végre szabad a szombatom,
Kiváló érzés mondhatom,
Régen nem beszéltünk már
Csak telefonon.
Most mégis színre lépsz
Isten tudja, mit remélsz
Nem tudhatom.
S máris leveled olvasom
Három hosszú oldalon
Kínos kéj litániát
A monitoron.
Sugallod, nagy lesz most a tét
Megváltjuk egymás életét
Nem gondolom.
Ref.:
Drágám tévedésben élsz,
Ne légy meggondolatlan
Folyton csak kettőnkről beszélsz.
Elcsépelt, megkopott mesék.
A helyzet tarthatatlan,
Tégy le erről kedvemért.
És én, csak nézlek a honlapon
Jól ismert grimasz az arcodon
De engem nem zikálhatsz már
Ezt lekopogom.
Halvány, száraz emlékkép
De hidd el távolról sem szép,
Sőt borzalom.
Ref.:



Jaroslaw Lukomski közismert szinkronszínészként Lengyelországban.
Jaroslaw Lukomski lengyel előadóművész pert indított Lengyelországban egy cég ellen, mert egy reklámfilmben a tudta és beleegyezése nélkül olyan hangalámondást használtak, amelyet mesterséges intelligencia készített az ő hangja felhasználásával; ez az első ilyen jellegű bírósági ügy Lengyelországban - jelentette a Polsat News kereskedelmi hírtelevízió.
A reklámfilmet egy, szennyvízgyűjtő tartályokat gyártó cég készíttette, feltehetőleg a Lukomski hangját tartalmazó korábbi felvételek alapján.
Az így létrehozott alámondáshoz nem kérték Lukomski hozzájárulását, nem fizettek neki a szerzői jogaiért, nem is tájékoztatták őt a reklámfilm elkészítéséről.
"Ők nem érzik, hogy a hang akármilyen módon az emberi identitás része lenne, és azt hiszik, hogy bármit megtehetnek vele" - nyilatkozott Lukomski a Polsat Newsnak.
- Az emberi hang "különleges védelem alatt áll", biometrikus jellemzőnek számít, akárcsak az arckép
- fogalmazott a Polsat Newsnak Joanna Swiebocka-Wiek, a krakkói Jagelló Egyetem mesterséges intelligencia szakának vezetője.
Az érintett cég úgy látja, hogy nem követett el jogsértést, a reklámfilmben felhasznált hang szerinte a mesterséges intelligenciáé, és nem Lukomskié.
Az onet.pl lengyel hírportál Lukomski ügyvédjét idézi, aki szerint az előadóművész hangját nemcsak az őt ismerő emberek azonosították a filmben, hanem az átvételt a mesterséges intelligencia felhasználásával is megerősítették.
Kiemelt kép: illusztráció/AI/Freepik