dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Kovács Apollónia: Árok is van, gödör is van

Kovács Apollónia - Árok is van, gödör is van

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Kovács Apollónia
Album: Keressük!
Szövegírók: Sigmond Ákos
Zeneszerzők: Sigmond Ákos
Kiadó: Keressük!
Stílus: magyar nóta
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 6308 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Árok is van, gödör is van

Árok is van, gödör is van,
szép lány is van, no meg csúnya is van.
Az én rózsám kökény szeme, szeme fénye,
vitt engem a, vitt engem, vitt engem,
vitt engem a szerelembe.
Az én rózsám kökény szeme, szeme fénye,
vitt engem a, vitt engem, vitt engem,
vitt engem a szerelembe.

Volt szeretőm tizenhárom,
tíz elhagyott, maradt három.
Kettő megcsalt, maradt még egy, maradt még egy,
de azt az egyet én csalom meg, én csalom meg
azt az egyet én csalom meg.
Kettő megcsalt, maradt még egy, maradt még egy,
de azt az egyet én csalom meg, én csalom meg
azt az egyet én csalom meg.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Végre itt az évek óta várt C.A.F.B. bakelit

Nyolc év után jelentkezik hivatalos nagylemezzel a kilencvenes évek ikonikus magyar punk zenekara, a C.A.F.B.. 



A 14 dalt tartalmazó “Memorandum” ráadásul fizikai formában kizárólag bakeliten érkezik, de persze a korszellemnek engedve a megjelenés napjától, december 8. hétfőtől digitálisan is elérhető a jól ismert streaming felületeken. 


C.AF.B.-dalszövegek itt.




A régóta várt korong egyik trackjéhez, a „Mr Molotov”-hoz készült klip is debütál


A videó külön érdekessége, hogy élőszereplős mozi helyett ezúttal egy rajzolt világban kelti életre az amúgy sajnos nagyon is aktuális dalt – 


az ezredforduló képregény aranykorának hangulatát idéző cartoon-moziért pedig Mester Csaba és a korai Black-Out Andrics Lacija mellett producerként az ős-Tankcsapda egyik alapítója, Tóth-Laboncz Attila, vagyis "Labi" felel – az ő neve manapság a reneszánszát élő képregényekkel hasító "Master-Lab Comics"-hoz kötődik leginkább.



 

Persze, ha egyszer bejelentkezik a Seattle-ben élő frontembere miatt csak évi egy hazai fellépést vállaló csapat, akkor nem hagyják a közönségüket meglepetések nélkül.


Nem kis elismerés ugyanis, hogy a Trottel Records gondozásában, ugyancsak LP formátumban megjelent “Nem Az A Punk, Aki... vol.2” válogatásalbumon is helyet kapott három, 1993-ban, a punk hőskor kellős közepén rögzített C.A.F.B. nóta is.




 

Szakácsi Gábor zenekara amúgy legközelebb 2026. március 7-én, szombaton lép újra színpadra itthon, a budapesti Dürer Kert „Retro punk buli” elnevezésű fesztiválján.

 

Fotók: C.A.F.B.

 

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás