


| Előadó: | 4KSB |
|---|---|
| Album: | Demo-Realizálás |
| Megjelenés: | 2013 |
| Hossz: | 3:21 |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | alternatív félakapella ska-jazz |
| Címkék: | Keressük! |

Most ez az út iránya, beomlott felüljáró,
alatta sok piranha ott a tóban, itt a káró
dáma ó add rám a pusztító hüllő szerepét -
legyen hát a dráma, hogy szedem a világot szerteszét!
A kozmosz kéke várja, küldjünk fel üzenetet
alul a víznek árja, lássuk ki kit szeretett!
A szőke hős szerelmes a szőke kiskirálylányt,
az urak úrnőiket, szolgasorban egymást.
Most ez az út iránya, dohos sötét sikátor,
mindenkit vár a bánya, nehezen megy magától
a lábam, vízhatlan kabátom kissé kopott
akikben bízhattam, lassan mind elhagyott...
Most ez az út iránya, parlagon gyalogtúra,
bal felől autópálya, így pereg le minden óra
jobb felől búsan néz az ég felé a magyar puszta:
csöndben töri a fejét, ki volt az aki így el…
Megfordulok és kitartom a kezem,
és a hüvelykujjammal jelzem
nem azt, hogy az autód kedvelem,
vagy hogy ezt a dalt énekeld velem.
Vegyél fel azt vigyél valamerre,
ezt a sok szemetet más szívja mellre,
Mozdulatlanul surran el a puszta,
az atlaszt valaki végre ellapozta.
Hol itt az út iránya?
Mért minden ily parányi?
Pólóm a moly kirágta -
jöhetne most már bármi, meguntam folyton várni.


Flea, a Red Hot Chili Peppers legendás basszusgitárosa, hosszú szólócsendet követően jelentkezik új anyaggal.
Az A Plea-vel, az első Flea-szólódal 2012 óta, ma vált elérhetővé, egyben megjelent hozzá egy provokatívan kortárs és koncepcionálisan gazdag klip is, amelyet Clara Balzary rendezett.
A dalban Flea visszatér első hangszeréhez, a trombitához, miközben basszusgitáron és éneken is hallható.
Az új anyag elkészítéséhez Flea modern jazz- és kísérleti zene világsztárokat gyűjtött maga köré
Vele zenél Anna Butterss, Jeff Parker, Deantoni Parks, Mauro Refosco, Rickey Washington és Vikram Devasthali. Chris Warren vokálosként csatlakozott és a dal producere, Josh Johnson emellett alt szaxofonon is közreműködik.
Az A Plea üzenete a szeretet, az összetartás és az emberi kapcsolatok fontosságát hangsúlyozza.
A dal szövege a világ megosztottságát tükrözi
„Vágyakozás egy túlvilági hely után, egy szeretetteljes helyre, ahol kifejezhetem a véleményem és önmagam lehetek. Mindig csak próbálok önmagam lenni.
Nem érdekel a politika aktusa. Szerintem van egy sokkal magasabb, transzcendensebb hely, ahol érdemi párbeszéd folyhat, ami valóban segítheti az emberiséget, és segíthet mindannyiunknak harmonikusan és produktívan élni, egészséges módon a világ számára. Van egy hely, ahol találkozunk, és az a szeretet.”
A videóklip, amelyet Clara Balzary rendezett, lenyűgöző, kortárs, kifejező és koncepcionális. A koreográfiát Sadie Wilking jegyzi, amely nem a megszokott táncnyelvet követi, hanem vizuálisan, operatőri bravúrokkal és érzelmileg is mélyen átélhető élményt teremt, tökéletesen kiegészítve a dal társadalmi és kulturális üzenetét.
Ez a dal előfutára Flea 2026-ban megjelenő, új szólóalbumának a Nonesuch Records gondozásában. A további részletek a jövő év elején várható.
Fotók: Flea/Magneoton