


| Előadó: | Kárpátia |
|---|---|
| Album: | A száműzött |
| Megjelenés: | 2013 |
| Hossz: | 4:00 |
| Szövegírók: |
Petrás János Szíjártó Zsolt Back Zoltán |
|
Petrás János Szíjártó Zsolt Back Zoltán |
|
| Kiadó: | Exkluzív Music |
| Stílus: | Nemzeti rock, hard rock |
| Címkék: | Keressük! |

Vagyok a folyton lázadó,
Száműzött, meg nem alkuvó.
Testem egy süllyedő hajó,
De lelkem nem pusztítható.
Letépek minden rabláncot,
Nem tartanak meg vasrácsok,
A szabadság hírét viszem!
Neveltek papok, harcosok,
Keresztet, kardot markolok,
Csaták tüzében edződtem.
Hódítók jöttek, s buktak el,
Keresztül mentem mindenen,
A négy folyót vér öntözi.
Megnyílik felettem az ég,
Kopjafák közt lidérc kísért,
Az ősök dalát énekli.
Csontvázán vonaglik a múlt,
Roppant tehertől földre hullt.
A jövőt kínok közt szüli.
Elsárgult könyvlapokra írt,
Megalkuvó törvényeink,
A tisztítótűz emészti.
Ne kelljen többé fel a Nap!
Míg csak egy rab magyar marad.
Ne ontsa termését a föld!
Míg vissza nem tér minden rög.
Ne adjon Isten vágyakat!
Míg minket más nép fosztogat.
Ne essen éltető eső!
Míg nem köszönt ránk szebb jövő.



A fesztiválozók által beküldött, félresikerült randik sztorijait kommentálja az ismert műsorvezető, Schumacher Vanda, valamint Ács Fruzsina humorista a közelgő Valentin-nap alkalmából.
A Coca-Cola SZIN social felületein megjelenő videókkal a mindennapi gesztusok és a valós együttlét fontosságát hangsúlyozza a nyárzáró fesztivál. Nincs kötelező romantika, nincs megfelelés.
Ha valakit szeretsz, egész évben lehet szeretni, ha pedig egyedül vagy, akkor sem kell magányosnak érezni magad – hirdeti a Szegedi Ifjúsági Napok a Valentin-nap alkalmából megjelent videóiban.
„A SZIN egész évben a valódi találkozásokat és a szabadságot ünnepli. Nincs elvárás és nincs megfelelés, így Valentin-napon is elengedi a kliséket” – meséli Schumacher Vanda, a SZIN háziasszonya. „A nyárzáró fesztivál üzenete ugyanaz februárban is: legyünk együtt úgy, ahogy jól esik. Beszélgessünk, nevessünk, bulizzunk, találkozzunk. Offline” – tette hozzá.
A kampányt anti-Valentin videók vezetik fel, amelyek megmutatják: néha a legjobb Valentin-napi program csak annyi, hogy őszintén mesélünk, nevetünk a történeteinken, magunkon és a saját esendőségünkön.
Nincs kötelező romantika, nincs megfelelés. Ha épp nincs szerelem, attól még vannak vicces sztorik, barátságok és hosszú beszélgetések barátnőkkel, barátokkal, ismerősökkel vagy akár idegenekkel.
Vanda éppen érkezik egy bárba, ahol már Fruzsi ott van. Összebarátkoznak, ezután elkezdenek beszélgetni és indul a görbe este.
1. rész:
2. rész:
A további videók kétnaponta érkeznek majd a Coca-Cola SZIN TikTok csatornájára.
Fotók: SZIN