dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Ed Is On: Buta August

Ed Is On - Buta August

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Ed Is On
Album: Keressük!
Szövegírók: Tasnádi Bence
Rokonál Benedek Lőrinc
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 4, összesen 6475 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Buta August

A nagy mutató a buta August,
A kicsi a fehér bohóc.
Végtelenített műszakban vernek,
Felém tart egy tetszőleges gonosz.
Följebb húzom a takaró szárát,
És szagolgatom az atkák lábát.
Jöhetne inkább valami illat,
Ami lassacskán álomba ringat!

És igen, máris a mólón fekszünk,
A fények kegyeiért verekszünk,
Magyar népmeséket vetítenek az égre,
Szotyit köpködünk a felhők tetejére.
A szokásossal tömjük meg a pipánk,
Füstölgünk, a víz nyaldossa a pi**csánk.

Végül a hátadat megveregetem,
Egyetlen meghívottként itt vagy velem.
Hagytam mindenből, ami tetszett nekem,
Színessel jelölt rész az én életem.

Mi az a három pont a mondat végén,
vagy hova megy a lefolyón a hugy?
A szád sarkából kacsint a válasz:
Jobb nem tudni annál, minthogy tudj!

Akkor bukik meg a Világ, amikor már nem férünk el
Az emlékeket hordozó winchesterektől, ezért
Minden korban lesöpör egy kultúrát az emberiség,
-Hóbortjának hódolva-
A más emberekről.

Én is csak gyarmatosítani jöttem,
Meg hogy a pénzemet kurvákra költsem,
Kötelező kavarnom port még,
Készül a tankönyvekbe a portrém!

Borostásan bölcselkedőn,
Spontán szexi kinézettel,
Kép alján az idő közben
Ismertté vált idézettel, hogy:

Mindenkiről megvan a véleményem,
Akinek megvan a véleménye rólam!
Jobbomban egy e- cigi,
Balomban egy citromos sör,
Ölemben a guminőmmel
A végét várom szótlan.
S hol vagy te, s a csapni való hátad?
Az alapértelmezett életimádat?
A pillanat süketszobájában
Egy katatón taktusra jár a lábam,
S közben a szívem löszfalából
Leszakít egy marékkal a mámor,
S amíg a pohár alján a plussz is elcsitul,
Minden élmény múlttá aljasul!

S ha visszatérnek az életfunkciók,
Megkérdezem, tudsz e valami jót

Szerezni, rendszerezni,
Szerezni, rendszerezni,

Idebenn, idegen,
Idebenn, idegen

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Bereményi Géza írta Járai Márk első szólóalbumának dalszövegeit

Január 25-én, Bereményi Géza 80. születésnapja alkalmából jelenik meg a Spotify-on Járai Márk első szólóalbuma, az Összevissza tánc a világ. 




Járai zenéi és Bereményi szövegei – akár a Cseh-Bereményi dalok – javarészt egy konyhaasztalon íródtak eggyé, és a 2019-ben indult közös alkotói folyamat most érett meg a megjelenésre. A streaming közzététel után pedig hamarosan vinylen is hallhatóak lesznek a Járai-Bereményi szerzemények, a Berg Records gondozásában.

 

„Cseh Tamás-estre készültem a Hadikba. Rengeteget készültem a koncertre. Elmentem az Iskola utcába, ahol Cseh Tamás és Bereményi Géza lakott, álldogáltam a kapualjban, beültem a törzshelyükre, az Isolabellába, és közben hallgattam a dalokat. Teljesen átszellemültem, két hónapig Cseh-Bereményi-ködben éltem, még beszédtechnikát is tanultam, hogy az átkötő prózai részek jobban menjenek” – mesélte Járai Márk. 


„Bereményi Géza jön, meglepetésvendégnek. Akkor nagyon betojtam.” - emlékezett vissza Járai Márk a koncert napjának reggelére, amikor a szervező, Juhász Anna felhívta őt.


Járai akkor már hosszú ideje szerette volna, ha Bereményi neki adja, akár a legrosszabb szövegét, ami a fiókban porosodik. 


„Géza nagyon kedves volt, értőn figyelt a koncert alatt, és amikor vége lett, arcon csókolt, hátba veregetett, és mondta, másnap menjek fel hozzá.” A fiókból ugyan nem került elő semmi, azonban a konyhaasztalon elkészültek az első dalszövegek. 


„Hasonló metódussal születtek a mi dalaink, mint a Cseh-Bereményi dalok. Többnyire a konyhában, de volt, hogy leugrottam hozzá a Balatonra és gyorsan megírtunk egy számot. Lehet tanulni a szövegírást, de úgy, ahogy Géza műveli, nem. Zsigerből kell, hogy jöjjön.” – mesélte Járai. 


 

A közös munkából végül húsz dal született, melyből tíz került fel a most megjelenő hanganyagra. 


„A legelső napon rögtön három dalt is írtunk, mindhárom ott van a lemezen. Született egy „Budapest” dal is, ami azért fontos számomra, mert Géza eddig négy dal írt ezzel a címmel, abból hármat Cseh Tamásnak. A negyediket én kaptam” – mondta Járai, aki elmondta, hogy az összes dal Gézáról szól. „Én csak egy „szócső” vagyok és szívesen magamra vállalom ezt megtisztelő terhet.

 

„Amikor Járai Márknak dalokat írtam, egyáltalán nem gondoltam Cseh Tamásra. Eszembe sem jutott összehasonlítgatni őket. A szövegeket Márk dallamai inspirálták. Egy másik ember, egy másik korszakban. Szóval, ez nem egy Cseh Tamás emléklemez. És miért "Összevissza tánc a világ"? Elég elolvasni a mostani híreket, a jelenlegi évtizedet így lehet jellemezni." - 


fogalmazott Bereményi Géza.



 

A hanganyag a Berg Records gondozásában jelenik meg, producer Felcser Máté.

 

A hamarosan megjelenő vinyl, melynek érdekessége, hogy néhány dalszöveg eredeti kéziratának másolatát is tartalmazza, már előrendelhető az alábbi linken.


Fotók: Járai-Bereményi hivatalos

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás