


| Előadó: | Colombre Band |
|---|---|
| Album: | Húsevő |
| Megjelenés: | 2013 |
| Hossz: | 3:54 |
| Szövegírók: |
Váray László Váray László Benedek |
|
Váray László |
|
| Kiadó: | Gryllus Kiadó |
| Stílus: | Alternatív |
| Címkék: | szerelmes [+] |

Csöndben bandukolsz, fejed leszegve
Egy nevet mormolsz sírva egy másikat nevetve
Alszik a város, nézed a hidakat, aztán
Megállsz a vén platán tövén a tam-tam lomb alatt
Hűvös szél fúj végig az utcán, rég aludni kéne
Holtfáradtan imbolyogsz a sápadt lámpafénybe'
Bűntudat gyötör, már csak ez tart ébren
Mennél is meg maradnál is, kavarog a borod a vérben
Nem jön a mámor, csak az emlék, pohárral tele az asztal
A hely, ahol vagy nem riaszt el és nem marasztal
Ugyanúgy élsz, ugyanúgy látsz, ugyanúgy érzel mindent,
De sohase' leszel már az, aki voltál, -tudtad ezt és mégis- összebarmoltál mindent
De itt a hajnal a friss hideg levegő
Megcsillan a napfény a szilánkon, csak a morzsákat nézed
És sajnálod magad, és nem is érzed, hogy valaki figyel,
Valaki vár – valaki figyel
Valaki neked is jár



A nyárzáró négynapos rockházibuli 2026-ban is vár a Balaton partján: augusztus 26–29. között újra megnyitja kapuit Alsóörsön a TÁBOR Fesztivál.
A lassan két évtizede formálódó, összetéveszthetetlen hangulatú közösségi rendezvény a Pelso Kempingben várja a baráti társaságokat, motorosokat, a törzsvendégeket és a rockereket szerte az országból.
Miközben a hírek szerint a jövő nyár programjából több fesztivál is hiányozni fog, a TÁBOR továbbra is biztos pont marad: a rock- és metalrajongóknak ez adja a nyár egyik legjobban várt, igazi fesztiválélményét, jól ismert hazai és nemzetközi zenekarokkal, és hatalmas koncertekkel.
A Tábor Fesztiválon tényleg együtt vagyunk
A TÁBOR az a fesztivál, ahol a strandolás, a nappali csapatjátékok és a családbarát programok mind elérhetők a koncertek mellett.
A közösség ereje, az egy generáció óta épülő törzsgárda és a baráti, vendégszerető légkör továbbra is a fesztivál védjegye – ez az a nyaralás, ahová mindenki ugyanazért tér vissza: mert itt tényleg együtt vagyunk.
A 2026-os fesztivál időpontja már jó két hónapja ismert, és a Fanatik bérletek már el is fogytak.
Megérkezett az első fellépők listája
A névsor jól jelzi, hogy jövőre is kemény és karakteres rockhétvégére készülhetünk.
Érkezik a Tankcsapda, a Road, az Ossian, a Black-Out, a Depresszió, a Lord, a Sex Action és a Sing Sing, és ez persze csak a lista eleje még.
A további zenekarok és programok később válnak nyilvánossá, de a TÁBOR hagyományai alapján biztosra vehető, hogy ismét szuper hangulat, egész estés bulik, nagyszínpados himnuszok és sok-sok közös éneklés várja a rajongókat.
A helyszín változatlan, a hangulat változatlan, a társaság változatlan – a TÁBOR Fesztivál 2026-ban is ugyanaz a Balaton-parti házibuli lesz, amelyhez évről évre ezrek igazítják a nyár végét.