dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Kasza Tibor: Ha te kéred....

Kasza Tibor - Ha te kéred....

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Kasza Tibor
Album: Keressük!
Szövegírók: Kasza Tibor
Zeneszerzők: Kasza Tibor
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 4, összesen 8002 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Ha te kéred....

Ha te kéred, lehet, bármi nem lehet túl nagy örültség
Ha te nem kéred nincsen út olyan távol, mint el nem érhetnél
Mert te több, vagy mint bármi mit kívánhatnék
Ha nem volnál, úgy érzem, hogy én sem lennék
Sosem kérted mégis épp te vagy az, akiért meg változnék.
Én az első percben sejtettem
Mikor a számodat elmentettem,
Hogy majd itt fekszel a vállamon
És így most jó most jó nagyon.
Mert az első percben sejtettem
Mikor a számodat elmentettem
Hogy te másé légy azt nem hagyom
Mert így most jó most jó nagyon.
Ha te kéred, minden éjjelem napalom csak kettőnkről szól
Ha te kéred, többé fel sosem ébredünk édes álmunkból.
Mert te több, vagy mint bármi mit kívánhatnék
Ha nem volnál, úgy érzem, hogy én sem lennék
Sosem kérted mégis épp te vagy az, akiért meg változnék.
Én az első percben sejtettem
Mikor a számodat elmentettem,
Hogy majd itt fekszel a vállamon
És így most jó most jó nagyon.
Mert az első percben sejtettem
Mikor a számodat elmentettem
Hogy te másé légy azt nem hagyom
Mert így most jó most jó nagyon.
Nem kell, több ígéret nem kell több szó
Ami értékes arról csak érezzük jó
Egy biztos pont, amikor mindenhol változó
Te több, vagy mint bármi mit kívánhatnék
Ha nem volnál, úgy érzem, hogy én sem lennék
Sosem kérted mégis épp te vagy az, akiért meg változnék .
Én az első percben sejtettem
Mikor a számodat elmentettem,
Hogy majd itt fekszel a vállamon
És így most jó most jó nagyon.
Mert az első percben sejtettem
Mikor a számodat elmentettem
Hogy te másé légy azt nem hagyom
Mert így most jó most jó nagyon.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Sziget: nincs előrelépés a fesztivál jövője ügyében - FRISSÜLT: TALÁN MÉGIS LESZ?

Nem történt előrelépés a Sziget Fesztivál jövőjének ügyében, miután a Fővárosi Közgyűlés szerdán többség hiányában nem hozta meg azt a döntést, amellyel felkérte volna a tulajdonosi bizottságot, hogy a rendezvényhez kapcsolódó közterület-használatra irányuló hatósági szerződést közös megegyezéssel szüntesse meg.



FRISSÍTÉS


Magyar Péter közösségi oldalán az alábbiakat osztotta meg 2025. október 30-án délelőtt:

 - Gerendai Károllyal abban maradtunk, hogy jövőre találkozunk a Sziget Fesztiválon.

Az eredetileg javasolt 2035-ös visszafizetési határidő helyett a Fesztivál az alábbi bontásban fizeti vissza a fővárostól kapott díjkedvezményt: 2028-ban 33%, 2029-ben 33%, 2030-ban a fennmaradó részt.

- Minden magyar fiatal megkapja a diákkedvezményt, aki kiváltja a BudapestGO-t

ui.: igenis lehetett olyan megoldást találni, hogy a főváros a közpénzek gondos gazdájaként járjon el és a  Sziget Fesztivál továbbra is az egyik legsikeresebb magyar kulturális és zenei rendezvény legyen - fogalmazott a Tisza Párt elnöke.


Nem lesz jövőre Sziget Fesztivál - nem lesz jövőre Sziget Fesztivál?


A Sziget Fesztivál jövője azután vált bizonytalanná, hogy a Sziget Zrt. vezérigazgatója levélben kezdeményezte a főváros és a Sziget közötti megállapodás felmondását, amiről október 13-án számolt be Karácsony Gergely. 


Az alapító Gerendai Károly igyekezett megmenteni a fesztivált


Még aznap kiderült az is, hogy a Sziget Zrt. tulajdonosai felvették a kapcsolatot a fesztivál alapítójával, Gerendai Károllyal, lehetőséget kínálva arra, hogy a rendezvény ismét vele folytathassa működését.






A Karácsony Gergely főpolgármester jegyezte előterjesztést a testület a képviselők 13 igen szavazata és 19 tartózkodás mellett nem fogadta el. A voksoláskor a Fidesz-KDNP és a Tisza Párt képviselői tartózkodtak, Barna Judit (Tisza Párt) nem szavazott.

 


A Sziget 31 milliárd forint közvetlen bevételt jelent a nemzetgazdaságnak


- A Sziget fontos kulturális érték, turisztikai attrakció, ami a főváros gazdaságát is befolyásolja - fogalmazott Karácsony Gergely a Fővárosi Közgyűlés szerdai ülésén, a napirend vitájában.

 

- A fesztivál addicionális költségeiről kevés szó esik: a rendezvény 31 milliárd forint közvetlen bevételt jelent a nemzetgazdaságnak, de például 200 millió forint iparűzési adót fizet a szervező, aminek 54 százaléka a fővárosnál marad, 46 százaléka a kerületeké, de jelentős a gyógyfürdők és a Budapesti Közlekedési Központ többletbevétele is ebben az időszakban



- részletezte Kiss Ambrus, a Főpolgármesteri Hivatal főigazgatója.





 

- A Sziget Budapest egyik kulturális- és exportterméke, és kiszolgálja a helyi fiatalokat is. A budapesti gazdaság szempontjából olyan, mintha itt gyártott baracklekvárt exportálnánk. A fővárosi képviselőknek felelősségük van a nemzetgazdaság egészéért és a fővárosi szereplők prosperitásáért és üdvözölte, hogy az előterjesztésbe belekerült a javaslatuk budapesti fiataloknak nyújtandó kedvezmény is - hangsúlyozta Vitézy Dávid, a Podmaniczky Mozgalom frakcióvezetője.


Mindenki azt szeretné, hogy a Sziget folytatódjon

 

- A Sziget Fesztivál megmentése Budapest érdeke és Gerendai Károly óriási személyes kockázatot vállal, és a közgyűlésnek is kockázatot kell vállalnia, mert nincs szuperbiztonságos út


- tette hozzá Tüttő Kata (MSZP). 




- Mindenki azt szeretné, hogy a Sziget folytatódjon, csak abban van véleménykülönbség, ez miként történjen. Nincs akadálya annak, hogy Gerendai Károly megvegye a 2026-ra közterület-használati engedéllyel rendelkező céget, ebben az esetben semmi nem akadályozza a fesztivál megrendezését - mondta Bujdosó Andrea, a Tisza Párt frakcióvezetője.

 

- Ha a közgyűlés hozzájárulna a jelenlegi szerződés megszüntetéséhez, a főváros elesne az abban rögzíttet bevételről és felmerülne a hanyag kezelés vádja, hiszen lemondanak egy jogos bevételről egy magánbefektető javára, ezt pedig nem támogatják. A módosító javaslatunk lényege, hogy mivel a bevétel nagy részét az állam realizálja, kérjék meg az államot, térítse meg a főváros kieső bevételét. Vállaljuk, hogy a Tisza-kormány jövőre ezt a pénzt oda fogja adni a Sziget támogatására - jelezte Bujdosó Andrea.

 

Nem kockáztatták Budapest pénzét


- Nem kockáztathatjuk a budapestiek pénzét, nem adhatjuk mindenféle garancia nélkül oda egy olyan amerikai társaságnak, amelynek tavaly 7300 milliárd forint árbevétele volt. Ahogy lesz garancia, biztosíték, hogy a budapestiek megkapják azt, ami nekik jár, örömmel bólintunk rá a folytatásra - mondta Radics Béla (Fidesz-KDNP).

 

- A jelenleg hatályos közterület-használati szerződés felbontása esélyt ad arra, hogy legyen Sziget és legyen bevétel. 


Ha nincs egyetértés a frakciók között abban, hogy kapjon még egy esélyt a fesztivál, akkor tiszta lelkiismerettel tudom azt mondani, hogy nem próbálkozom tovább. 


Sajnálom, ha kampánytémaként elvérzik a lehetőség, hogy folytatódhasson a Sziget. Azt kértem a képviselőktől, mutassák meg, hogy legalább ebben egyet tudnak érteni - emelte ki Gerendai Károly.


A közgyűlés döntése után Gerendai Károly újságíróknak arról beszélt, ezek után nem látja, van-e bármilyen megoldás. Úgy fogalmazott, hogy bezárult egy ajtó.

 





- Akkor hát nem lesz Sziget. Nem lesz fővárosi bevétel, a nemzetgazdaság is elesik több tízmilliárd forinttól és a budapestiek is a kedvezményektől. Ez mind nem lesz, mert a két legnagyobb fővárosi frakció, a Tisza és a Fidesz így döntött. A szerdai Fővárosi Közgyűlés annyiban biztosan különbözik az eddigiektől, hogy immár konkrét kárt is okoznak Budapestnek - írta Facebook-bejegyzésében Budapest főpolgármestere.

 

 - Fontos lesz, hogy levonjuk majd ennek a (nem) döntésnek a tanulságait, hogy legyen szembesülés és szembesítés is, hogy mit mond el mindez a felelősségről, a kormányzóképességről, az alázatról, a szakértelemről, a bizalomról és úgy általában, ennek a városnak és az országnak a jövőjéről. Mára tőlem csak annyi: megpróbáltam, megtettünk mindent, sajnálom - zárta bejegyzését Karácsony Gergely.



Fotók: Sziget Fesztivál

Forrás: MTI

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás