dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Csókos Asszony: Csókos asszony

Csókos Asszony - Csókos asszony

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Csókos Asszony
Album: Keressük!
Szövegírók: Szilágyi László
Zeneszerzők: Zerkovitz Béla
Kiadó: Keressük!
Stílus: Operett
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 4, összesen 15756 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Csókos asszony

Katóka és Pista dala

Szédítő, megejtő változás
Oly csodás akár egy látomás
El ne szállj tündéri álomkép
Most vagy az asszony kit úgy vártam rég

Ó uram bocsánat tévedés
Sántikál kissé az érverés
A vallomása bármi szép,
Fordult a sorskerék

Asszony, asszony, csókos asszony, karcsú rózsaszál
Asszony, asszony, csókos asszony, rám ha hajlanál
Mint a napsugárt az árnyék úgy követlek én
Asszony, asszony, csókos asszony légy ó, légy enyém

Mond miért e kínzó rejtelem
Két szemed csillámló sejtelem
Gúnyosan nevet rám drága szád
Nem bírom a titkot már én tovább

Csitt uram, csodálom szörnyen én
Kérem legyen mint rég szerény
A gyorsvonat repülve száll,
De ön lekéste már

Asszony, asszony, csókos asszony, karcsú rózsaszáll
Asszony, asszony, csókos asszony, rám ha hajlanál
Mint a napsugárt az árnyék úgy követlek én
Asszony, asszony, csókos asszony, légy ó, légy enyém

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Ők a VII. Boglart első fellépői

A Boglart Fesztivál jövőre is a nép- és világzene kedvelők kedvenc találkozási pontja lesz, egy igazi multikulturális zenei élmény augusztus 26. és 30. között Balatonbogláron. 



A fesztivál bejelentette első fellépőit

Már biztosan velünk lesz a belga Enara Navaira, a horvát Veja és a szenegáli Afrikora, míg hazai fronton Okos Viola, az Obadu és természetesen a Góbé neve szerepel a fellépők között. 

2026-ban hetedik alkalommal vár mindenkit az augusztus végi Boglart Fesztivál

A Boglart különlegessége, hogy míg esténként a zenekarok tagjai húzzák a talpalávalót, addig nappal tanárként adják tovább tudásukat: legyen szó konkrét hangszeres tanításról vagy éppen a zeneipari tudnivalókról. 

A Boglart fesztivál és népzenei tábor, ahol fiatal tanároktól lehet elsajátítani a vonós és moldvai népzene csínját-bínját.

Esténként a legkülönfélébb hazai és nemzetközi nép- és világzenei előadók perdítik táncra az előadókat. Először lép fel a fesztiválon a belga Enara Navaira, míg a szenegáli Afrikora és az isztriai Veja már visszatérőként érkezik a Babel Campbe, Itthonról már biztosan rophatjuk Okos Viola, az Obadu és a fesztivált többek között megálmodó Góbé dalaira.


A koncertek után táncházzal, nép- és világzene alapú elektronikus zenével folytatódik a buli

A táborozók a hangszer- és tánctanulás mellett különféle zenei workshopokon is részt vehetnek, ahol megismerhetik a külföldi előadók hangszereit, zenéjét és kultúrájukat is, és természetesen a közös muzsikálás sem marad el. 


A tavalyi debütálás után ismét lesz showcase része is a fesztiválnak

Itt a hazai előadók és zenei szakemberek találkozhatnak külföldi kollégáikkal, eszmét cserélhetnek, tanulhatnak egymástól. A Boglart az elmúlt hét év alatt egy igazi multikulturális zenei eseménnyé nőtte ki magát, ahol négy napon át minden a zenéről és a találkozásokról szól.

Az early bird kombinált bérletek és a fesztivál bérletek mellé most ajándék vászontáska is jár a vásárlóknak.

 

Fotók: Boglart

 

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás