Előadó: | Zagar |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Hutvágner Zsófia |
Zságer Balázs Lázár Tibor Ligeti György |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Downtempo |
Címkék: | Keressük! |
'Cause I am beautiful inside
'Cause I will never be derailed
- We play hard and we show our scars
- Perfection
About my tasks I do not decide
No space left for a drift of mind
- We spray paint and we waste the time
- Attraction
"Not far from here, behind a green star
Lived the Steelypips, illustrious, industrious
They had a machine, a dream of a machine
With springs and gears and perfect in every respect"
'Cause I do not howl at the Moon
'Cause I do what I have to do
- We stay up, swim in the tide
- Connection
The Moon has no influence on me
Silent nights I dream of symmetry
- It's alright, we waste the time
- Perfection
"First they saved up all their atoms
And if one didn't fit, they chipped it a bit
And everything was just fine"
It's all right, we share the time
All is set, we let go of the kite
We play hard, and we show our scars
We spray paint, cause it's not a crime
It's all right, we take the time
Season's high, we're all dressed for fun
Dreams are far, cartwheels we fly
We go wild, our future is now
Víg Mihály zeneszerző is méltatta az írót
Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely csütörtökön Stockholmban jelentette be döntését.
Krasznahorkai László az apokaliptikus terror közepette erősíti a művészet erejét
A szerzőnek a díjat látnoki erejű életművéért ítélték oda, amely az apokaliptikus terror közepette megerősíti a művészet erejét - mondta el Mats Malm, a Svéd Akadémia titkára, aki beszámolt arról is, hogy a bejelentés előtt sikerült telefonon elérnie az éppen Frankfurtban tartózkodó Krasznahorkai Lászlót.
Krasznahorkai László a Kafkától Thomas Bernhardig nyúló, az abszurdizmus és a groteszk túlzás által jellemzett közép-európai hagyomány nagyszerű epikus írója. De több is rejlik benne: keleti hatások is megmutatkoznak műveiben, amelyek hangvétele szemlélődőbb, finoman hangolt - méltatta közleményében a Svéd Akadémia.
388 millió forintnyi összeg jár a Nobel-díjjal
A 71 éves magyar író a díjjal 11 millió svéd koronát (388 millió forintnyi összeget) kap. A díjat hagyományosan december 10-én, az elismerést alapító Alfred Nobel halálának évfordulóján adják át.
A Trabant alapítója, a Balaton zenekar frontembere szerint hosszú lenne felsorolni, mi mindentől különleges Krasznahorkai művészete, de fontos kiemelni, hogy
- Teljesen új stílust talált ki, teljesen egyéni a látásmód, ahogy a világot szemléli, mindehhez társul egy ezzel adekvát nyelvi szerkezet, egy félreismerhetetlen saját stílus.- fogalmazott a 24.hu megkeresésére Víg Mihály, a Tarr Béla-rendezte Sátántangó főszereplője, valamint több Krasznahorkai-mű filmes adaptációjának zeneszerzője.
Magyar vagy magyar származású Nobel-díjasok közül irodalmi Nobel-díjat 2002-ben Kertész Imre vehetett át korábban.
Kiemelt kép: Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat
Budapest, 2025. október 9. Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely 2025. október 9-én Stockholmban jelentette be döntését. A felvétel 2017. március 22. készült Budapesten
Fotó: MTI/Marjai János