Előadó: | Live Large |
---|---|
Album: | Voltegyszer |
Megjelenés: | 2013 |
Hossz: | 4:00 |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Verse 1.:
Egyedül a vadonban,
Egyedül, sok-magam,
Félni a sötétben nem csak amolyan
Ős-bizonytalan.
De a vadlovaknak hátán már
Pislákol a táj,
Édes ízek, hangok, illatok, arcok,
Hazavárnak már!
Refrén.:
Ahol véget ér az ész,
Pont ott kezdődik a szív, Ti, meg én.
Olyan egyszerű a boldogság,
Ha nem bújsz el nagyon, Ő megtalál.
Verse 2.:
Még, hogy egyszerű élni,
És mi az, hogy kár a megbánás?
Hogy ha lenne kedvem futni,
A rajt és a cél is csak Te volnál.
Valaki igazira, van, aki kurafira vár,
Úgyis non-stop a mennyország,
Rajta hazaiak!
Akciós a megváltás!
Bridge:
Nem kell futnod, hogy odébb állj,
Nem vagy angyal, hogy szárnyra várj,
Minek az indok, hogy ölelj, vagy ordibálj?
Végül úgyis megfizet mindenki, aki bánt...
Refrén - vége:
Ahol véget ér az ész,
Pont ott kezdődik a szív, Ti, meg én,
És ha véget ér a boldogság,
A szív is, az ész is tudja majd, mit hol talál.
A Mátyás-templomban Barokk koncerttel indul szeptember 12-én a Magyar Rádió Művészeti Együtteseinek új évada - egyebek mellett erről beszélt Héja Domonkos, az MRME fő-zeneigazgatója a közszolgálati médiában.
Szeptembertől kiemelt figyelmet kap a Magyar Rádió Énekkara, amely ebben az évadban ünnepli fennállásának 75. évfordulóját.
A jubileum alkalmából egy oratóriumbérletet is meghirdettek
Ennek az első hangversenyén, szeptember 24-én Mendelssohn Paulus című oratóriumát adják elő a Zeneakadémián. A koncerten közreműködik a Magyar Rádió Zenekara is, Kovács János vezényletével.
Ezen a koncerten derül fény arra, kik kapják az Évad Művésze díjakat a zenekar és énekkar művészei közül.
Az énekkar Csillag Béni karnaggyal is fellép majd, akivel egyéb művek mellett Herbert Howells ritkán hallható Requiemjét is előadják. Idén is meghirdették a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarának Variációk kamarazenére című sorozatát.
A műsor összeállításában a Magyar Rádió Zenekarának tagjaiból alakult együttesek teljesen szabad kezet kapnak. Így
ezek a hangversenyek egyrészt örömzenéléssé válnak, másrészt remek tréninget jelentenek a muzsikusoknak, akik ilyenkor a zenekari játékból kilépve szólistaként tudnak szerepelni.
Az évad során több külföldi művész is érkezik vendégként a zenekarhoz
Az egyik koncertet például Erik Bosgraaf vezényli majd. A holland furulyaművész és zenetudós mellett a Magyar Rádió Zenekarának művészei is közreműködnek szólistaként ezen a hangversenyen a Zeneakadémia Nagytermében.
Az idei évadban olasz estet rendeznek a Müpában, a Női energiák című hangversenyen pedig Delyana Lazarova a Utah-i Szimfonikusok és a BBC Skót Szimfonikus Zenekar vezető vendégkarmesterével és a fiatal moldovai hegedűművésszel, Lilia Pocitarival találkozhat a közönség.
A nemzetspecifikus estek között emellett szerepel egy brit est is, Howard Williams karmester közreműködésével.
A fő-zeneigazgató a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorának is a vendége volt, ahol egyebek mellett arról beszélt, fontosnak tartja, hogy legyenek olyan programjaik - köztük anyák napi, Mikulásváró és farsangi rendezvények - amelyeken az egész család részt vehet. Ezekkel a programokkal a nagyszülők, szülők mellett a gyerekeket is szeretnék megszólítani.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik