dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Morfium: Porból porrá

Morfium - Porból porrá

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Morfium
Album: Keressük!
Szövegírók: Csorba Lajos
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 3609 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Porból porrá

Végső úton a temetőben
A halált érzem a levegőben
Ami rákényszerlt, hogy beleszívjak
És megízleljem a keserű múltat
A keservet, a kínlódást
A véget nem érő vajúdást
Az utolsó sóhajt egy néma szájból
Eltávozván az árnyékvilágból

Gőzölgő hantok, keresztek
Aranykönnyeket csepegnek
Koszorú, gyász és siralom
Méla undor az arcokon
Undor a hústól, a hidegtől
A gyökerek fonta gödörtől
Minek mélyén a rothadás
Ahol legenda a feltámadás

Szegény sír, gazdag kripta
Dohos a föld, férgek járta
Szentelt e hely, szabad préda
A gyászhuszárok martaléka
Nem fizetek az egyháznak
Nem tartozok a halálnak
Ültess fát a máglyámnak
Szórjatok szét a világnak!

Porból lettünk, porrá leszünk
Gaz takarja kopott nevünk
Hol sírjaink majd domborulnak
Unokáink elfordulnak!

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Hosszú idő után új dallal jelentkezett DiazMentha duója

Hosszú idő után újra összeállt Diaz és Mentha: megjelent a Méreg, a duó friss dala, amely a 2010-es években megismert közös munkák (Nélküled, A part) után új fejezetet nyit a történetükben. 






A Méreg az elmúlt évek megpróbáltatásaira, belső vívódásaira reflektál: ugyanakkor nem csak a veszteségekről szól, hanem arról az állapotról, amikor az ember azt érzi, hogy nincs a jó úton, de ezt még magának sem meri bevallani. A belső én ilyenkor szinte ordít, hogy valami nem oké, de ezt sokszor nem halljuk meg - a refrén is erre a felismerésre reflektál.

 

„Sokszor vannak olyan pillanatok, amikor úgy érezzük, senki nem ért meg minket, pedig jó lenne, ha valaki mélyre látna és meglátná, mi a bajunk. Közben ezeknek a dolgoknak a nagy részét végül magunkban kell helyretennünk” 


- meséli a dalról Diaz. A Méreg hangulatában melankolikus és mély, ugyanakkor fontos volt, hogy reményt is adjon: „Szerettem volna, ha azt éreznék az emberek, hogy nincsenek egyedül.”



 

A zene és a szöveg megírásán túl a videoklip is teljes egészében self made módon készült. A Kanári-szigeteken, Tenerifén forgatott anyagról Mentha így mesélt: „Ez egy régi történet köztünk Diazzal, mindig ott volt a levegőben, hogy egyszer újra csinálunk valamit. Most jött el az ideje”. A videót stáb nélkül forgatták le, minden külső segítség nélkül, ami tudatos döntés volt: "A videót teljes egészében mi készítettük - gyakorlatilag én forgattam az anyagot, stáb nélkül. Itthon nem találtunk olyan helyszínt, ami azt éreztük, hogy passzolt volna a dal hangulatához. Az óceán, a fekete homokos tengerpart és a Teide látványa viszont mind erősen rezonált a Méreg világával” - teszi hozzá.

 

A Diaz-Mentha együttműködés nem érinti sem a Wellhello, sem a Hősök működését: mindkét formáció továbbra is aktív, a Méreg egy különálló projekt eredménye.


Fotó: DiazMentha

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Zeneszöveg kvíz

Adományozás