dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Deniz : Csakamost

Deniz - Csakamost

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Deniz
Album: Keressük!
Szövegírók: Rizner Dénes
Krajczár Péter
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 20999 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Csakamost

Amit nem látsz a szemmel azt érzed a szívvel
a jeleket csak észre kell venni ezt hidd el
volt idő, hogy nem láttam én se
hogy merre kell menni de mégse'
adtam fel, látod én így nőttem fel
csak tartom a tükröt ami görbe
lépj be a körbe
ha nem tetszik a látvány ököllel törd be
mert fáj az igazság
fáj a közöny, meg fáj a pimaszság
fáj ha semmim nincs fáj ha van
fáj, hogy itt mindennek ára van
túl sok az út meg a kereszteződés
de köszi már nem kell a lemezszerződés
nem bizonyítok csak magamnak
mert nálam van a kulcsa a lakatnak

Múlnak a percek és telnek az órák de csak a most számít ezt fogd fel
ami volt elmúlt ami jön lesz majd ez így van rendjén ne keseredj el
bezárul egy ajtó de nyílik egy másik közel a cél látod nem sok kell
az alagút hosszú de ott van a végén a fény amit keresel ne felejtsd el

Refrén:
Ahol egy ajtó bezárul ott mindig egy
újabb kinyílik csak ezt kevesen értik meg
ami már volt elmúlt ami meg jön lesz majd
figyeld a jelet mit a szív elől a szem takar

A jeleket nem könnyű de meg lehet látni
csak figyelni kell nem a csodára várni
nincs üveggömböm se varázs trükköm
zsigerből mondom és tartom a tükröm
a pillanat fontos
a lényeg az itt van úgy hívják pont most
hidd el ha adsz kapni is fogsz
a szabály egyszerű csak örömöt okozz
mert azt kapod amit másnak adtál
hidd el megvár amit hagytál
magad mögött mert helyetted senki
egy fűszálat sem fog keresztbe tenni
közhely de mindennek oka van
és minden ajtó mögött egy újabb szoba van
és minden szoba pedig egy újabb esély
hogy felállj ne félj ha újra elesnél.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Rick Astley visszatér a Paloznaki Jazzpiknikre

Egy visszatérő világsztár, egy négyszeres Grammy-díjas énekes, egy nu jazz formáció és egy őrült electro-swing banda a 2026-os Jazzpiknik első headliner nevei között.





Fellép a négyszeres Grammy-díjas Dee Dee Bridgewater jazz énekesnő, a francia nu jazz nagyágyú Electro Deluxe, és érkezik az osztrák electro-swing osztag, a Deladap.

 

A paloznaki zenei oázis 2026-ban sem bízza a véletlenre a fesztiválhangulat megalapozását. Amellett, hogy kedvezményes belépést biztosít a 25 éven aluliaknak, a tőlük megszokott igényességgel, a változatosságra művészien figyelve jelentették be a 14. Paloznaki Jazzpiknik első hivatalos főfellépőit.



 

 

Rick Astley

 

A teltházas 2023-as koncertje után az angol szupersztár Rick Astley közkívánatra 2026-ban is felrobbanthatja a Jazzpiknik Nagyszínpadát.

 

A legendás Rick Astley még 1987-ben vált globális előadóvá, amikor korszakalkotó sikerszáma, a Never Gonna Give You Up BRIT-díjas világsztárrá tette – ezt a státuszt olyan további slágerek fokozták, mint a Together Forever és a Whenever You Need Somebody.

 

Karrierjének második nagy fejezete akkor kezdődött, amikor fél évszázados születésnapját ünnepelve visszatért a slágerlisták élére a 2016-os „50” című albummal. Az utánozhatatlan karizmájú dalszerző és producer azóta is a csúcson maradt.

 

2026-ban Rick egy izgalmas „Reflection” aréna turnéra indul zenekarával az Egyesült Királyságban és Írországban, de emellett fellép néhány más európai állomáson is, köztük a Paloznaki Jazzpikniken augusztus 6-án.



Dee Dee Bridgewater

 

A négyszeres Grammy-díjas Dee Dee Bridgewater jazz énekesnő neve nem ismeretlen a valódi zenei ínyenceknek. Hatalmas bravúr a Jazzpiknik szervezőitől, hogy 2026-ban a magyar közönség is hallhatja élőben.

 

A legendás Thad Jones/Mel Louis big band tagjaként Bridgewater 2006-ban hozta létre a DDB Records-ot a Universal Music Grouppal együttműködve. Saját készítésű felvételei, mint például a Dear Ella, az Eleanora Fagan és mások, több Grammy-díjat, jelölést és kritikai elismerést is kaptak.

 

Bridgewater Tony-díjat nyert a The Wiz című albumáért. Egyéb munkái közé tartozik a Sophisticated Ladies, a Black Ballad, a Carmen, a Cabaret és a Lady Day Off-Broadway/West End színházi produkciói is.

 

Dee Dee Bridgewater a 2026-os Piknik zárónapján, augusztus 8-án lép színpadra.



 

Electro Deluxe

 

A Paloznaki Jazzpiknik közönsége az évek alatt megedződött arra, hogy soul, funk, swing és hip-hop stílust egy produkción belül hallgasson a színpadon. Ezt testesíti meg a francia Electro Deluxe zenekar, élén a karizmatikus showman, James Copley szereplésével.

 

Az Electro Deluxe egy merész francia csapat, akik bátran ötvözik a jazz szabadságát az elektronikus zene hangzásaival. 


Útjuk 2001-ben kezdődött, amikor Arnaud Renaville dobos, Thomas Faure szaxofonos, Jeremie Coke basszusgitáros és Gaël Cadoux billentyűs úgy döntött, hogy egyedi víziójával felrázza a jazz színteret.

 

Megfordultak már olyan világhírű színpadokon, mint a Marciac, a Jazz à Vienne, vagy akár a Montreal Jazz Festival, 2026 augusztus 8-án pedig a Paloznaki Jazzpikniken csapnak hatalmas bulit.



 

Deladap

 

2026. augusztus 7-én, az osztrák electro-swing zenekar várhatóan a Jazzpiknik egyik legzúzósabb koncertjét prezentálja majd. Mindezt a fesztiválozók legnagyobb örömére, hiszen 


a Deladap erre a nyárra tervezett koncertje a zord időjárási körülmények miatt elmaradt.

 

A banda 2024-ben ünnepelte fennállásának 20. évfordulóját. A debütálás óta az electro, a swing, és a balkáni ritmusok egyedülálló keverékével színesíti zenéjét. A zenekar a bécsi Klub Ostban kezdte pályafutását, és gyorsan a szcéna egyik legismertebb és legnépszerűbb élő zenekarává nőtte ki magát.



 

Rick Astley, Dee Dee Bridgewater, az Electro Deluxe és a Deladap tehát már biztosan érkezik Paloznakra augusztus 6-a és 8-a között, hogy ismét eggyel magasabb polcra tegye a 14 éve töretlen sikernek örvendő Jazzpikniket.

 

A fesztivál ezzel a bejelentéssel a napijegyek és a 2 napos bérletek értékesítését is megkezdte a 2026-os eseményre.

 

 


Fotók: Paloznaki Jazzpiknik

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás