Előadó: | Dumaszvingház |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Kovács András Péter |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Sanyi, bárhogy kérted, autóba ültem én.
(Pintér) Sanyi, a hóvihar már falakat vont körém.
Dekkoltam egy fél napot kétségek között,
De a mobilom pittyent, és szívembe tavasz költözött.
Sanyi, te csodás lény, imádlak én!
Sanyi, az SMS-től felragyogott a Nap.
Sanyi, kihajtott a búza a hó alatt.
Átültek hozzám a jó csajok,
Már volt kire fogni, ó, a fingszagot.
Sanyi, te csodás lény, imádlak én!
Sanyi, a szalagkorlát magától szétesett.
Sanyi, Mózesként vezetted népedet.
Visszanőtt a hajam és a tankom tele lett,
Tatánál egy kamion, ó, felemelkedett.
Sanyi, te csodás lény, imádlak én!
Sanyi, az égből Viktor zengett szózatot.
Sanyi, egy román kisbusz magyarrá változott.
Rólad fogom elnevezni majd a lányomat,
Csak írd még meg a jövő heti lottószámokat!
Sanyi, égi lény, imádlak én!
Imádlak én!
Sanyi.
- Nagyon örülök, hogy sikerült összehozni ezt a klipet, régóta tervben volt Viktorral egy együttműködés. Nagyon szeretem a látásvilágát, és nagyon boldog voltam, hogy most egyszerre két anyagon is dolgoztunk együtt. A végeredménnyel pedig különösen elégedett vagyok -
A rendkívül rétegelt, dinamikus, rengeteg különböző motívumot használó dal alapját az énekes állandó szerzőtársa és producere, Tembo jegyzi, különlegesség viszont, hogy Dzsúdló zenekarának basszusgitárosa, Pap Attila is részt vett a dalszerzésben - a Presso lead dallamát neki köszönhetjük.
A szövegben az előadó kritikus hangot üt meg a látszatra sokat adó karakterekkel szemben.
- Nem szeretem azokat az embereket, akik nyilvánvalóan valamilyen szerepbe erőltetik magukat, és nem önazonosak, hanem valami mondvacsinált karaktert adnak elő személyiség címén
mondta a dalról az énekes.
A videó rendezője Horváth Viktor volt, aki az online térben korábban elterjedt NPC-jelenséget megjelenítve egy nagyon karakteres, különleges vizuális anyagot hozott létre a Presso-hoz. A szereplők között megjelenik a korábban Dzsúdló előtt a Budapest Parkban játszó Böiler punkzenekar frontembere, Riger János is.
- Nemsokára készülök valami izgalmasra, ami egy még izgalmasabb dolog előfutára lesz. Kíváncsi vagyok, hogy fog elsülni, bizakodó vagyok - fogalmazott sejtelmesen Dzsúdló a következő időszakkal kapcsolatban.
Fotók: Dzsúdló hivatalos/Miskolczi Milán