


| Előadó: | Retro School Band |
|---|---|
| Album: | Betelt a pohár |
| Megjelenés: | 2012 |
| Hossz: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Ujvári Zoltán Szilveszter Ujvári Zoltán Szilveszter "Zola" Garamszegi Joey Mirity Andor Garamszegi József |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Dalok.hu |
| Stílus: | Pop / Rock |
| Címkék: | Keressük! |

Van egy élet, amit magadnak
elképzeltél rég.
Egy olyan, amit sokan akarnak,
de senkinek sem elég.
A film, ami nagyon hosszú
és nem tudom mi a vég.
Egy olyan, amiben a bosszú,
átok és ajándék.
Mikor a vége jön
és elhalványul a szín.
Mikor a vége főcím legördül,
és a toll többet nem ír.
Refrén:
Jobb lesz ez így (Így lesz jó nekem)
mikor a sorsomat, aki fogja a kezem
és teleírom a papírt.
Jobb lesz ez így (Így lesz jó nekem)
mikor a sorsom, az aki engem
mindenre megtanít.
Van egy út, amin sohase jártál,
pedig a lábad alatt fut el.
Egy olyan, ami szebb a vártnál,
ha ráléptél érezned kell.
De eljön a vég, és elhalványul a szín,
ha a vége főcím legördül és a toll többet nem ír.
Refrén: 2x
Jobb lesz ez így (Így lesz jó nekem)
mikor a sorsomat, aki fogja a kezem
és teleírom a papírt.
Jobb lesz ez így (Így lesz jó nekem)
mikor a sorsom, az aki engem
mindenre megtanít.



Juanes, Beth Hart, a Kraftwerk és a Pink Martini is fellép a jövő évi VeszprémFesten, amelyet július 15-18. között rendeznek meg Veszprémben.
- Egy fesztivál nemcsak remek kikapcsolódási és szórakozási lehetőség, hanem a regionális gazdaságoknak is erős motorja lehet a munkahelyteremtés, az idegenforgalom fellendítése és a gasztronómiai kínálat megerősítése révén, valamint azzal, hogy ismertebbé teszi a térséget - hangsúlyozta Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter.
A VeszprémFest prémium fesztivál, a Rozé Rizling és Jazz napok programjai mindenkinek ingyenesen elérhetők, ezáltal minőségi kulturális programot kapnak a veszprémiek és a térségben élők.
- A kultúrát és a közösségépítést városfejlesztési eszközként fogjuk fel Veszprémben, amint azt a 2023-as Európa kulturális fővárosa programban is megmutattuk. A város élhetőségéhez, versenyképességéhez minden területen hozzá tudnak tenni a fesztiválok - mutatott rá Porga Gyula, Veszprém polgármestere.
A VeszprémFest 2026-os programjai
A nyitónapon, július 15-én, szerdán a kolumbiai énekes, Juanes áll színpadra. A latin rockzene egyik legismertebb nemzetközi előadójának stílusát a spanyol nyelvű rock és popdalok, valamint a kolumbiai népzenei elemek határozzák meg.
A következő napon, július 16-án, csütörtökön az amerikai Beth Hart lesz hallható, aki egészségügyi okokból mondta le idei koncertjét, de jövőre pótolja európai turnéját, így Veszprémbe is ellátogat. Stílusát a blues a rock és a soul jellegzetes keveréke jellemzi.
Veszprémbe érkezik a Kraftwerk
Július 17-én pénteken a német Kraftwerk produkcióját hallhatja a közönség. A düsseldorfi csapat az elektronikus zene egyik úttörőjének számít, nevükhöz fűződik a "robot-pop" koncepció megalkotása. Hatásuk vitathatatlan a későbbi zenei irányzatokra, többek között a techno, a hip-hop és a szintetizátoros popzene fejlődésére.
A zárónapon a Pink Martini ad koncertet
A zárónapon, július 18-án szombaton pedig az amerikai Pink Martini zenekar lép fel a VeszprémFesten, akik idén elmaradt koncertjüket pótolják 2026-ban. A többnemzetiségű együttes 25 nyelven ad elő dalokat a klasszikus-, a dzsessz-, a latin és a popzenei műfajokat egyesítve, egyedi hangzást teremtve.
A VeszprémFest kísérőrendezvényei
Tizenhatodik alkalommal rendezik meg július 10-19 között a veszprémi Óváros téren az ingyenes Rozé Rizling Jazz Fesztivált, amelynek programját tavasszal ismertetik. Szintén később jelentik be a Séd-völgyi jezsuita kolostorhoz tervezett rendezvényeiket.
Fotók: Veszprémfeszt