Előadó: | Ördögölő Józsiás - Budapesti Operettszínház |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Józsiás: Vándorlelkem száll a széllel
Háztetőm az égbolt éjjel
Mindegy eső jön vagy hóvihar
Bizony engem az már nem zavar.
Villikó: Könyv meg papír, lúdtoll, tinta
Sok jó mester volt a minta
Bölcsen élni nem nehéz
Erre tanít Sócrates.
Józsiás: Előttünk a hegyek-völgyek,
Folyók, fenyvesek
Így bolyongunk héthatáron át.
Nem tudjuk, hogy hol alszunk,
De nálunk egyre megy
Mert onnan jöttünk, ahol tudják még,
Hogy mi a szabadság.
Boricz: Szegényen is lehetsz gazdag,
Nem kell párna, selyem pamlag.
Szent Péter végül majd ítél,
Mert fizetni kell mindenért.
Józsiás: Apám bátorságra,
Munkára nevelt.
Anyácskám meg lágyan
A hitről énekelt.
Lelkem mélyén hallom
Az otthon dallamát.
Nem győzi le senki
A földnek jó fiát.
Mindenki: Hej vándorélet,
Hej nagyvilág, hej Tündérország
Talán ott lesz új hazánk! 2x
Legények most igyunk!
Tudjuk, amit tudunk!
Hogy legyen sok erő!
Fejünk fölött tető!
Hej vándorélet, hej nagyvilág,
Hej Tündérország, talán ott lesz új hazánk! 3x
Zenés esttel tisztelegnek Cseh Tamás emléke előtt barátai, tisztelői Bakonybélben szombaton. Az esten a jazz és a világzene mellett felhangzanak majd Cseh Tamás dalai, bakonyi indián énekek és country muzsika is.
Immár 11 éve rendezik meg Cseh Tamás halálának évfordulóján a település díszpolgára tiszteletére az emlékestet a Szent-kúti kápolna mögötti területen.
A fellépők
A Makám Trió alapítója, Krulik Zoltán zeneszerző, gitáros, dalszerző énekesként mutatkozik be a közönségnek Kézdy Luca hegedűs és Bata István basszusgitáros, a jazz és a világzene terepeit bejáró muzsikusok társaságában. A trió, amely tavaly tavasszal alakult, a saját dalok mellett
a Cseh Tamás-Bereményi Géza szerzőpáros, a Kex énekese, Baksa Soós János, valamint Jász Attila, Zalán Tibor és Másik János verseire és szövegeire komponált dalokat ad majd elő.
Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész és
rajztanár 1990-ben
Fotó: Fortepan/Glósz András
Az est fellépői között lesznek nem hivatásos muzsikusok is
Baky György és Üveges Csaba kedvtelésből állt össze zenélni, elsősorban country-zenét játszanak. Baky György volt az a polgármestere Bakonybélnek, aki Cseh Tamás díszpolgárrá választását kezdeményezte. Üveges Csabának, a Jamboree Country Band egyik alapítójának műsorában az amerikai népzene kap főszerepet.
Víg Mihály, Cseh Tamás egykori zenésztársa, valamint az énekes fia, Cseh András közös műsorral lépnek színpadra.
Tolmácsolásukban Cseh Tamás dalai mellett bakonyi indián énekek is elhangzanak, hiszen az énekművész a bakonyi indián játék révén került kapcsolatba Bakonybéllel.
Az emlékestet tábortűz zárja, amely mellett immár 11 éve Mülhauser Martina idézi meg gitárjával és énekével Cseh Tamás emlékét a közönséggel együtt.
Kiemelt kép: Andrássy út (Népköztársaság útja) 101., a Magyar Újságírók Országos Szövetsége székházának emeletén működő 25. Színház. Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész, rajztanár a Dal nélkül ... koncerten 1975-ben
Fotó: Fortepan/Vadász Ágnes