dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Wastaps: Búcsúdal

Wastaps - Búcsúdal

off off off off off
Körforgás
Előadó: Wastaps
Album: Körforgás
Megjelenés: 2013
Hossz: 4:25
Szövegírók: Brindzik József
Zeneszerzők: Keres Tibor
Kiadó: Periferic Records
Stílus: Jazz
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 6255 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Búcsúdal

Hajnal felé az ágyamon a hold,
Nyúlok utánad, de nem vagy sehol,
Álmodtam én, vagy végre elmentél,
A remény, hogy így van, újra bennem él
Felemelt kézzel jöttem feléd,
Fegyver a lábnál, győz a józan ész,
Te küzdesz tovább, mert győzni akarsz,
Nekem elég volt már, nem kell a harc
Amíg jó volt, szálltam veled,
De most jól elfelejtelek,
A földet érés mindig nehéz,
De inkább lentről nézem, merre szállsz,
Merre mész
Nem zörög többet a zárban a kulcsod,
Nem rezzenek, ha nyílik az ajtó,
Nem mesélem, hogy merre nem jártam,
Nem fekszel mellettem az ágyban
Amíg jó volt, szálltam veled,
De most jól elfelejtelek,
A földet érés mindig nehéz,
De inkább lentről nézem, merre szállsz,
Merre mész

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Hosszú idő után új dallal jelentkezett DiazMentha duója

Hosszú idő után újra összeállt Diaz és Mentha: megjelent a Méreg, a duó friss dala, amely a 2010-es években megismert közös munkák (Nélküled, A part) után új fejezetet nyit a történetükben. 






A Méreg az elmúlt évek megpróbáltatásaira, belső vívódásaira reflektál: ugyanakkor nem csak a veszteségekről szól, hanem arról az állapotról, amikor az ember azt érzi, hogy nincs a jó úton, de ezt még magának sem meri bevallani. A belső én ilyenkor szinte ordít, hogy valami nem oké, de ezt sokszor nem halljuk meg - a refrén is erre a felismerésre reflektál.

 

„Sokszor vannak olyan pillanatok, amikor úgy érezzük, senki nem ért meg minket, pedig jó lenne, ha valaki mélyre látna és meglátná, mi a bajunk. Közben ezeknek a dolgoknak a nagy részét végül magunkban kell helyretennünk” 


- meséli a dalról Diaz. A Méreg hangulatában melankolikus és mély, ugyanakkor fontos volt, hogy reményt is adjon: „Szerettem volna, ha azt éreznék az emberek, hogy nincsenek egyedül.”



 

A zene és a szöveg megírásán túl a videoklip is teljes egészében self made módon készült. A Kanári-szigeteken, Tenerifén forgatott anyagról Mentha így mesélt: „Ez egy régi történet köztünk Diazzal, mindig ott volt a levegőben, hogy egyszer újra csinálunk valamit. Most jött el az ideje”. A videót stáb nélkül forgatták le, minden külső segítség nélkül, ami tudatos döntés volt: "A videót teljes egészében mi készítettük - gyakorlatilag én forgattam az anyagot, stáb nélkül. Itthon nem találtunk olyan helyszínt, ami azt éreztük, hogy passzolt volna a dal hangulatához. Az óceán, a fekete homokos tengerpart és a Teide látványa viszont mind erősen rezonált a Méreg világával” - teszi hozzá.

 

A Diaz-Mentha együttműködés nem érinti sem a Wellhello, sem a Hősök működését: mindkét formáció továbbra is aktív, a Méreg egy különálló projekt eredménye.


Fotó: DiazMentha

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Zeneszöveg kvíz

Adományozás