


| Előadó: | Vagner |
|---|---|
| Album: | Vagner |
| Megjelenés: | 2012 |
| Hossz: | 4:06 |
| Szövegírók: |
Vágner Mátyás Tárkányi Péter Bogdánfi Péter Kutas Balázs Kristóf |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Színes halakkal álmodok mindig, felém úsznak a ködben
Velünk jöhetnél te is, hívnak, lebegnek körbe-körbe
Zászlót tűzök a holdra, ha hagynak, lehet, hogy ez csak egy álom
Izzadtan ébredek fel, éjjel a nevedet kiabálom
Fekete papírhajómon egyszer, elérem úgyis a tengert
Műanyag jégtáblákon állva, itt hagyok minden embert
Tegnap az ördög járt a szobámban, érzem, hogy újra eljön
Kajám hamburger, italom kóla, dalom a „Satisfaction”
Ezerszer nézz fel az égre, ezerszer mondom, hogy vége
Százszor is megbocsájtom, hogy nem engem vettél észre
Ezerszer megbántam mindent, hogy itt vagyok a világon
Százszor is elmondok bárhol, üdvözlégy-et, miatyánkot
Magas házak közt bolyongva végül, széles folyóhoz érek
Kifújom magam, rögtön indulunk, egy kevéske időt kérek
Fekszem az égen nézem a földet, egyedül vagyok az űrben
A hatalmas bolygó lomha kutyának, az emberek bolhának tűnnek
Sötét erdőben, bekötött szemmel rohanok minden éjjel
Régi lelkek tüskés ágakkal írnak rám valamit vérrel
Hiába futok, elér a végzet, ellők, én felkiáltok
A pokol a többi ember, ha érted, nem is számítok rátok


Valentin-napra jelent meg Geszti Péter és Péterfy Bori új közös dala, a Csak te meg én, amely a tavalyi sikerszám, a Beléd szerettem, ez van történetének folytatása.
A közönség most új fejezetet kap: a klipben a két előadó „összeházasodik”, a történet pedig ironikus, játékos formában mesél tovább a szerelemről, hűségről és a hosszú távú kapcsolatok realitásáról.
Diszkó a javából – mai csavarral
Ahogy a szilveszterkor megjelent Mindenki legyen rohadt gazdag! a funky hőskorából merített inspirációt, úgy a Csak te meg én is a hetvenes–nyolcvanas évek diszkóvilágát idézi, friss, mai hangzással.
Lépegetős basszus, táncos groove, fülbemászó refrén, vonósok és fúvósok adják az alapot, miközben a dalszöveg tipikus Geszti-fordulatokkal reflektál a mai randikultúrára és generációs különbségekre.
A dal egyszerre romantikus és önironikus
„Megyek hozzád. Hozzám mész. Nyugi, csak az első 20 év a nehéz!” – hangzik el a refrén környékén, miközben az Instagramon felbukkanó fiatal udvarlók és a hűség kérdése is játékos formában kerül terítékre.
Új klip – új fejezet
A klip egy esküvő történetét meséli el, ugyanazzal a humorral és vizuális önreflexióval, amely az előző videót is jellemezte. A menyasszony ezúttal sem eladó – és aki szemet vet rá, az könnyen „kivonódhat a forgalomból”. A történet természetesen happy enddel zárul. A szerzői és alkotói csapat ugyanaz, amely a Beléd szerettem, ez van esetében is dolgozott – a cél pedig egy különleges, folytatásos sorozat megteremtése a hazai popzenében.
Péterfy Bori az MVM Dome-ban is színpadra lép
A Csak te meg én Geszti készülő Poptimista című albumának második dala, és élőben is elhangzik majd 2027. január 30-án az MVM Dome színpadán, a nagyszabású POPTIMISTA koncert-show keretében. Péterfy Bori a meghívott vendégek között érkezik a Dome-ba, így a közönség a közös slágereket arénaméretű látványvilágban, élő hangszereléssel élheti át.