Előadó: | Mantra |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Szandrik László Balázs Gyula |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Meg az a sok háború, ahol a föld reng és ránk borul
A város, ami ontja a drogot
És ahol mindenki csalt és lopott
Itt, ahol minden akörül forog, hogy ez a hely
Legyen a legvonzóbb, olyan, amilyen neked is kell
Hogy amíg csak lehet te is itt maradj
Élvezd az ellenkező nemet meg a „hatalmat”…
De az a sok betegség
Ahol a gyilkolás tehetség
És ahogy nevet a gazdag hiéna
Mikor a tizedik bőrt is lenyúzza
Ref.:
Van, ami mindig másképp van
Valami mindennel összhangban
Az, ami mindig arról szól
Milyen az igazi Otthon (Hol van az igazi otthon)
Meg az a sok járvány, amit
Emberi kéz gyárt
Üti egymást a stadion népe
A terrorhoz szokott nemzedéke
Itt, ahol mindent a durva anyag leláncol
Mégis a legtöbb azt hiszi szabadon táncol
De egy néhány vagy ezer élet után
Már az se tűnik fel neki, hogy mindent utál
És a legtöbb vezető, aki
Világtalanként a vakot vezeti
Kiabál, mutogat, ígér
Az egész, tudod, semmit sem ér…
Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.
A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.
A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.
A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni.
A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon.
Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.
A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.
A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.
Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.
Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik