


| Előadó: | Lovasi András |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Lovasi András |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Jó voltam eddig így visszanézve
nem sok mindennek múlt rajtam a vége
minek hősködni, bottal böködni
az alvó lényeges szívét
Annyi minden kérdezteti:
rajtam keresztül mért nem veri
senki az asztalt, hogy
hogyha meghal
többet minket nem lát
Mi vagyunk a kövek, a gyerek, aki dobálta veled,
a vizek, a hegyek, ahol mindenki szeret
növények gépek, emberi lények
a szeretett részek untig elégek
a Nap ahogy föl-le giccses, de bejön,
mint ahogy az állat, ha ő öl, vagy ölöm
a filmek a furcsák, a könyvek, az ének
a kertek, a padlás, a fészkek, a fények
a furulya, mikor kértelek, Isten,
hogy furulyázz, ha te vagy, köszönöm innen
az eged, a kékje, a tészta széle
hogy álmomban öltem, de aztán mégse
lakások, helyek, ahol akármi lehet
a repülés helyett érkező kezek
halak a vízben, borok az agyban
füvek az ágyban, szarok rá hogy van
ezen kívül is egy csomó minden,
van mikor ingyen, de más fontos nincsen
van mikor ingyen, de más fontos nincsen
De még a gyerekkor, az ajtók, iszonyú barkók
kedves a Tv, pisiszag, wc
a wc-ben aktok, a lábközi vackok
amitől izgalmasabbnak hattok
hát legyetek boldogok, ti hülye állatok
a maradék erdők ölén
aki már meghalt, annak már mindegy
de ti ne haljatok meg hülyén
A kilőtt nyilak gazdátlansága,
az eltalált szívek lebénult tánca
az elpusztult idő bebarnult szárnya
a por ami csapkodás után marad utána
Meneküljetek! (3x)
Ha kitaláltad, hogy mitől féljünk,
mondd meg nekünk
már nem is reméltünk,
csak riogattuk a többi embert
hogy élniük kell egy jó darabig, mert
bár itt élesben érvek jönnek
nem igazán lett ettől sem könnyebb nekem
párat kipróbáltam aztán legyintettem és beláttam:
Ha igazat mondasz, azt végigunják,
ha feldíszíted, azt jól megdugják,
sokan vannak, barátkoznak
a disznóimnak csalánt hoznak
unom őket, és ők is unják
vagy a csalánoktól olyan furcsák
vagy biztos jó sok disznót esznek,
és ettől ők is disznók lesznek
hazudoznak, ha megszeretnek
és szánalmasak ha elélveznek
gyakorlatilag mindnek lőttek
hiába lövetik le később őket
De mégis azért az jó ebben
hogy kíváncsi vagyok vajon lesz-e
végbélrákom, vagy szívgyógyszerem,
unokáim, meg a többi ilyen dolog,
ami azt mutatja, hogy éltem
és minden úgy lett-e amitől féltem....



11. alkalommal tér vissza a Budapest Ritmo, amely a Bartók Tavasz Nemzetközi Művészeti Hetek keretében kerül megrendezésre 2026. április 9-11. között.
Közép-Európa egyik legizgalmasabb világzenei találkozópontja idén új, kompaktabb formátumban valósul meg: a koncertek és a konferencia programok egyaránt a Magyar Zene Házában kapnak helyet.
A különleges akusztikai adottságokkal rendelkező koncertterem, az Európában is egyedülálló Hangdóm és a csúcstechnológiás hangrendszer mind a butik fesztivál sokszínű zenei világát szolgálják majd a Zene Házában.
A Városliget közvetlen közelsége a nappali szakmai programok és esti koncertek között természetes találkozási pontként és inspiráló környezetként működik.
Fotó: Magyar Zene Háza
A Budapest Ritmo egyszerre fesztivál és találkozópont
Egy olyan tér, ahol a hagyományos és kortárs, a szakma és a közönség, a lokális és globális zenei világok természetes módon kapcsolódnak egymáshoz.
Meglepetésekre hangolva
A tavalyi jubileumi Ritmo pezsgő atmoszféráját továbbgondolva az idei program is olyan előadókat vonultat fel, akik egyszerre teszik otthonossá az újat és izgalmassá a megszokottat. A tizenegyedik Budapest Ritmo csütörtökön egy ingyenes nyitónappal indul a Magyar Zene Házában, ahol három fiatal feltörekvő zenekar debütál meghívott nemzetközi szakemberek és a Ritmo közönsége előtt a showcase program keretében, amely idén is a világzene friss tehetségeit, a zenei gyökerek és kortárs hatások találkozását mutatja.
Fellép a szerb Naked zenekar, akik a Kossuth- és WOMEX-díjas Lakatos Mónika új formációjával, a FolkTrióval kiegészülve a balkáni és roma zenei hagyományokat hozzák közel.
Az utóbbi évek egyik legizgalmasabb hazai zenekara, a fiatal Hakumba is pezsdítő és energikus koncertélményt ígér. A nemzetközi előadók sorát a párizsi Ko Shin Moon vezeti fel, akiknek zenéjében
a tradicionális mediterrán hangszerek és analóg szintetizátorok teremtik meg az egyedülálló pszichedelikus hangzást.
Fotó: Budapest Ritmo
A szombati koncertprogram igazi zenei ritkaságokkal kecsegtet
Három kontinens előadói érkeznek, hogy sokrétegű, magával ragadó hangzásvilágukkal bűvöljék el a Ritmo közönségét. Az estét a balkáni motívumokat érzékenyen újragondoló szlovén Bakalina Velika kezdi, majd különösen izgalmas élményt ígér a dal:um fellépése, akik a dél-koreai folk letisztult szépségét minimalista, kísérletező nyelvre fordítják le.
A nap csúcspontjaként Kubából érkezik a Grupo Compay Segundo: a legendás zenei örökséget életben tartva idézik meg a havannai éjszakák lüktető, időtlen atmoszféráját. Az estéket DJ-program zárja, további fellépők hamarosan.
Fotó: Grupo Compay Segundo/Budapest Ritmo
Két nap szakmai fókuszban a zeneipar
A fesztivál fontos eleme a kétnapos szakmai konferencia, amely nemzetközi és hazai szakemberek részvételével vizsgálja a világzene és a kapcsolódó szcénák aktuális kérdéseit. 2026-ban a program külön hangsúlyt fektet a magyar zeneipar helyzetére, lehetőségeire és nemzetközi kapcsolódásaira, teret adva párbeszédnek, tudásmegosztásnak és új együttműködéseknek.
Kiemelt kép: Budapest Ritmo