Előadó: | J-Boy, Luigika, Pepe |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Régi szép emlék, bárcsak újra kezdhetném, mindent másképp tennék most már féltve ölelném.
Ha újra kezdhetném ígérem hozzád jobb lennék, egy hűvös éjjel ránk talál az bizony szép emlék.
Valahol fáj itt legbelül, hogy elérd mégis elkerül a vágy, nélküled, hogyan tovább?!
Hideg tél van kicsit fázok, jön még tavasz, de nem találok rád. Már mást csókol a szád.
Nem hiszek én a sorsban mert azt magam alakítom, nincsenek megírva tettek hiszen azt én magam írom, csak egy személynek írok kit én szerelmemnek hívok együtt vagyunk együtt édes, mint a rózsán a szirmok. Ez egy mesés egy mesebeli valóság melleted minden fontos dolog nekem már csak apróság, nem szakít el a távolság bontok neked egy csillagot lecsapom a holdat és az éjszakát meg ingatom.
Régi szép emlék, bárcsak újra kezdhetném, mindent másképp tennék most már féltve ölelném.
Ha újra kezdhetném ígérem hozzád jobb lennék, egy hűvös éjjel ránk talál az bizony szép emlék.
De ami bánt, elmondani nem tudom visszahozni késő mér jól tudom, hát akkor szállj, szállj, szállj, szállj, egy újabb élet vár..
Hideg tél van kicsit fázom. jön még tavasz, de nem találok rád, már mást csókol a szád.
Régi szép emlék, bárcsak újra kezdhetném, mindent másképp tennék most már féltve
ölelném.
Ha újra kezdhetném, ígérem hozzád jobb lennék, egy hűvös éjjel ránk talál az bizony szép emlék.
Több mint 500, a létminimum alatt élő magyar előadóművész megélhetéséhez nyújtott segítséget az Előadóművészi Jogvédő Iroda 2025 első felében.
Havi nyugdíj-kiegészítő támogatást 267 olyan elismert előadóművész kapott, akik alacsony nyugdíjuk mellé semmilyen más juttatásban nem részesülnek, 166 rászorult pedig egyszeri segélyhez jutott. Az átlagos támogatási összeg 130 ezer forint volt.
Idős korukban a rangos előadóművészek különböző művészeti ágakban eltérő mértékben kerülhetnek nehéz anyagi helyzetbe. Ebből a szempontból talán a könnyűzene világa a legmostohább, ahol egyik pillanatról a másikra el lehet veszíteni a népszerűséget és azzal együtt a jövedelem nagy részét.
A könnyűzenészek körében a mai napig nehéz elültetni az időskori öngondoskodásra való felkészülés gondolatát.
Akik aktív életük során nem kaptak magas állami, szakmai kitüntetést, előfordul, hogy nehéz öregkornak néznek elébe. Rajtuk segít az EJI azzal, hogy a szolidaritás jegyében egyszeri támogatást, vagy rendszeresen nyugdíj-kiegészítést nyújtanak számukra.
A juttatás fedezetét a jogdíjak révén maguk a művészek termelik meg. A támogatásért bármely előadóművész folyamodhat, aki megfelel a feltételeknek.
Az összegről a kérelem alapján a Jogdíjbizottságok javaslatára az EJI elnöksége dönt
A nyugdíj-kiegészítés havi összegét az EJI a mindenkori legkisebb öregségi nyugdíj 35-200 százalékában, különös méltánylást igénylő esetben legfeljebb annak 300 százalékában határozta meg.
A létminimum alatt élő művészek állami nyugdíját akár meg is duplázhatja ez a kiegészítő járadék.
Fotó: illusztráció/Freepik