dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Demjén Ferenc: Hintaló

Demjén Ferenc - Hintaló

off off off off off
Fújom a dalt
Előadó: Demjén Ferenc
Album: Fújom a dalt
Megjelenés: 1977
Hossz: 3:29
Szövegírók: Demjén Ferenc
Zeneszerzők: Demjén Ferenc
Kiadó: Gong
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 9833 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Hintaló

Ha kérdeznélek, nem szólnál,
Ha megszidnálak, úgysem fáj,
Nem érdekel, hogy hol voltál,
Hiszen téged sem érdekel,
Hogy mit beszélek

Azt hiszem, hogy így lesz jó,
Hisz kár a könny és kár a szó,
Épp elég mulattató,
Majd, ha nincs már szamár,
Jó lesz a hintaló.

De hogyha mégis hintáznál,
Tudod jól, hogy kit hívjál,
Tudod jól, hogy mindig vár
Egy hintaló ki sejti már,
Hogy nagy szamár

Azt hiszem, hogy így lesz jó,
Kár a könny és kár a szó
Épp elég mulattató,
Majd, ha nincs már szamár,
Jó lesz a hintaló

Évek óta én ringattam
Én hordoztam, én altattam
Most mégis más a jó
Mégis mint egy rossz játékot
Elfelejtett, eltaszított,
Ez nem való, ez nem való

Hogyha mégis hintáznál,
Tudod jól, hogy kit hívjál
Tudod jól, hogy mindig vár
Egy hintaló ki sejti már,
Egy nagy szamár

Azt hiszem…..

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

A hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be a Fonóban

Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.



 

A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.

 

A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.

 

A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni. 


A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon. 


Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.

 

A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.

 

A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.

 

Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.


Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.


Kiemelt kép: illusztráció/Freepik

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás