Előadó: | Babám |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Kása Júlia |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Azt gondoltam megáll az idő,
nem lesz sírás,
nem lesz temető
Azt gondoltam
megölelem még
százszor, ezerszer gyenge testét
Úgy hittem még mesél nekem,
végignézi göröngyös életem
Reméltem lesz elég idő
még szeretni őt,
még szeretni őt..
Ref:
Repülj madár,
szállj el fecske
Bajszos arkangyal úgy takarj be..
Rózsás csókokat,
Piros almákat
Édes szőlőt
Mohácsi tájat
Vidd el neki fehér galambom
Fekete szemem,
Huncut mosolyom
Megbántam mindent,
Eljött az óra
Ráborulok én is a koporsóra
Vidd el,
vidd el
vidd el
vidd el neki
Elmúlt a tél,
Eljött az eső
elmosni a véres lepedőt
Lassan a magokból hajtások lesznek
Új fák nőnek,
új fák nőnek
Azt hittem még sírunk, s nevetünk
Énekelsz nekünk,
énekelsz nekünk
Eljött a nyár,
Eljött az Isten
hitet adni
tied minden kincsem..
Az Erkel Színház előadásában debütál Magyarországon a Wicked című musical; a darabot a 2026/27-es évadban mutatja be a teátrum.
A musicalek otthonaként megújult színház a 2026 őszén kezdődő évadban tűzi műsorára a Broadway történetének egyik legsikeresebb darabját, a világ egyik legnépszerűbb musicaljét, a Wickedet.
A musicalhez kapcsolódó dalszövegek itt.
Broadwayn több mint 20 éve sikerrel futó musical magyarországi jogait megkapta az Erkel Színház, így a darab a teátrumban lesz látható a 2026/27-es évadban először magyarországi színházban.
A musical az Óz, a csodák csodája előzménytörténeteként, a gonosznak hitt zöld boszorkány, Elphaba életét állítja a középpontba.
A Wicked különleges történetet mesél el egy váratlan, ám annál mélyebb barátságról két fiatal nő között: a gyönyörű és népszerű Glindáról és a félreértett, zöld bőrű Elphabáról.
A musical - 2003-as bemutatója óta - eddig mintegy 8500 előadást ért meg
Ezzel a 4. helyet foglalja el a Broadwayn leghosszabb ideje futó darabok között. A Wicked több mint 100 nemzetközi díjat nyert, és 23 ország több mint 100 városában adták elő. A musicalt 13 nyelvre fordították le, világszerte csaknem 65 millióan látták.
Népszerűségét növelte a 2024-ben készült, nagy sikert aratott filmváltozat Ariana Grande és Cynthia Erivo főszereplésével.
A Wicked zenéjét és dalszövegét Stephen Schwartz jegyzi, a musical szövegkönyvét, az eredeti, Gregory Maguire által írt regény alapján Winnie Holzman drámaíró, forgatókönyvíró, színésznő és producer írta.
Kiemelt kép: illusztráció/AI/Freepik