Előadó: | Kelemen Kabátban |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Horváth Boldizsár (Szerecsenkirály) Pápay Mihály (M-Papa) Horváth Gáspár Horváth Boldizsár Pápay Mihály |
Horváth Gáspár a.k.a Jumo Daddy |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Pop |
Címkék: | Keressük! |
Változzunk lézerré, majd irány az univerzum
A molekuláris szexpopért én mindenem odaadom
Nekem az egyik fülembe teknó visít a másikba rokkgitár
Gyerekek késő van már irány a poprokk fesztivál
Egy szuper buli vár a haverokkal, pattanj a cicás kosárba
Szexi kis lobogó hajunk van, arra van a... mutatja az ábra
És akkor feltűnik ott egy gyönyörű lány, csak ő lézer én meg popszar vagyok
Hát bekapok néhány molekulát, talán az segít mert nélküle meghalok
Változzunk lézerré, majd irány az univerzum
A molekuláris szexpopért én mindenem odaadom
Nekem az egyik fülembe teknó visít a másikba rokkgitár
Gyerekek késő van már irány a poprokk fesztivál
Buja bájod béreseként látom csak a világot
Billy Joe Canasta apánk, küldd nekünk egy virágot
Fülembe búgod halkan azt reméled hogy nem lohaszt
Az a tudat hogy ufo vagy, s nem fogtál még emberfaszt
Jaj hát én nem olyan vagyok, lázba hoznak diók-makkok
Herekiri hacuka - buzi úr az M-Papa
Elengedtem fülem mellett, nem láttam még ilyen mellet
Szikrákat szórt a fényben, lézerré vált egészen
Változzunk lézerré, majd irány az univerzum
A molekuláris szexpopért én mindenem odaadom
Nekem az egyik fülembe teknó visít a másikba rokkgitár
Gyerekek késő van már irány a poprokk fesztivál
Víg Mihály zeneszerző is méltatta az írót
Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely csütörtökön Stockholmban jelentette be döntését.
Krasznahorkai László az apokaliptikus terror közepette erősíti a művészet erejét
A szerzőnek a díjat látnoki erejű életművéért ítélték oda, amely az apokaliptikus terror közepette megerősíti a művészet erejét - mondta el Mats Malm, a Svéd Akadémia titkára, aki beszámolt arról is, hogy a bejelentés előtt sikerült telefonon elérnie az éppen Frankfurtban tartózkodó Krasznahorkai Lászlót.
Krasznahorkai László a Kafkától Thomas Bernhardig nyúló, az abszurdizmus és a groteszk túlzás által jellemzett közép-európai hagyomány nagyszerű epikus írója. De több is rejlik benne: keleti hatások is megmutatkoznak műveiben, amelyek hangvétele szemlélődőbb, finoman hangolt - méltatta közleményében a Svéd Akadémia.
388 millió forintnyi összeg jár a Nobel-díjjal
A 71 éves magyar író a díjjal 11 millió svéd koronát (388 millió forintnyi összeget) kap. A díjat hagyományosan december 10-én, az elismerést alapító Alfred Nobel halálának évfordulóján adják át.
A Trabant alapítója, a Balaton zenekar frontembere szerint hosszú lenne felsorolni, mi mindentől különleges Krasznahorkai művészete, de fontos kiemelni, hogy
- Teljesen új stílust talált ki, teljesen egyéni a látásmód, ahogy a világot szemléli, mindehhez társul egy ezzel adekvát nyelvi szerkezet, egy félreismerhetetlen saját stílus.- fogalmazott a 24.hu megkeresésére Víg Mihály, a Tarr Béla-rendezte Sátántangó főszereplője, valamint több Krasznahorkai-mű filmes adaptációjának zeneszerzője.
Magyar vagy magyar származású Nobel-díjasok közül irodalmi Nobel-díjat 2002-ben Kertész Imre vehetett át korábban.
Kiemelt kép: Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat
Budapest, 2025. október 9. Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely 2025. október 9-én Stockholmban jelentette be döntését. A felvétel 2017. március 22. készült Budapesten
Fotó: MTI/Marjai János