


| Előadó: | HaSzüNa |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Nagy Levente (Levipapa) Nagy Levente Attila |
|
Nagy Levente (Levipapa) |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Blues |
| Címkék: | abszurd [+] |

Kalapom mellé tűzöm a napot
A kutyák ugatnak, én meg harapok
R1: (1X)
Jó lesz hát félni egy kicsit
Reszkessetek egy kicsit
Mert komolyan mondom én
Óriás vagyok
Vállamon cipeltem én a hegyeket
A holdat is meghámoztam
Hadd nyalogassák a gyerekek
R2: (2X)
És cipeltem nyarat s telet
És tavakat és tengereket
Hogy óriásnak higgyenek
Az emberek
Kalapom mellé tűzöm most a holdat
A napot zsebre raktam, majd kitűzöm holnap
R1


Hosszú idő után újra összeállt Diaz és Mentha: megjelent a Méreg, a duó friss dala, amely a 2010-es években megismert közös munkák (Nélküled, A part) után új fejezetet nyit a történetükben.
A Méreg az elmúlt évek megpróbáltatásaira, belső vívódásaira reflektál: ugyanakkor nem csak a veszteségekről szól, hanem arról az állapotról, amikor az ember azt érzi, hogy nincs a jó úton, de ezt még magának sem meri bevallani. A belső én ilyenkor szinte ordít, hogy valami nem oké, de ezt sokszor nem halljuk meg - a refrén is erre a felismerésre reflektál.
„Sokszor vannak olyan pillanatok, amikor úgy érezzük, senki nem ért meg minket, pedig jó lenne, ha valaki mélyre látna és meglátná, mi a bajunk. Közben ezeknek a dolgoknak a nagy részét végül magunkban kell helyretennünk”
- meséli a dalról Diaz. A Méreg hangulatában melankolikus és mély, ugyanakkor fontos volt, hogy reményt is adjon: „Szerettem volna, ha azt éreznék az emberek, hogy nincsenek egyedül.”
A zene és a szöveg megírásán túl a videoklip is teljes egészében self made módon készült. A Kanári-szigeteken, Tenerifén forgatott anyagról Mentha így mesélt: „Ez egy régi történet köztünk Diazzal, mindig ott volt a levegőben, hogy egyszer újra csinálunk valamit. Most jött el az ideje”. A videót stáb nélkül forgatták le, minden külső segítség nélkül, ami tudatos döntés volt: "A videót teljes egészében mi készítettük - gyakorlatilag én forgattam az anyagot, stáb nélkül. Itthon nem találtunk olyan helyszínt, ami azt éreztük, hogy passzolt volna a dal hangulatához. Az óceán, a fekete homokos tengerpart és a Teide látványa viszont mind erősen rezonált a Méreg világával” - teszi hozzá.
A Diaz-Mentha együttműködés nem érinti sem a Wellhello, sem a Hősök működését: mindkét formáció továbbra is aktív, a Méreg egy különálló projekt eredménye.
Fotó: DiazMentha