Előadó: | Verőköltő |
---|---|
Album: | én előttem |
Megjelenés: | 2011 |
Hossz: | Keressük! |
Szövegírók: |
Gressai Ferdinánd |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Végtelenségbe néző szemekkel
átnéztek rajtam, vagy hogy mondjam,
minden, amit valaha szerettem,
itt hever előttem félkész alakban
a tükörben először úgy nézem magam,
hogy egyáltalán nem hiszem,
hogy akit látok, ahhoz tényleg
közöm van
aztán meg már csak röhögök
ezen a hülyén,
hogy nem hiszi el magáról,
hogy ő az én
végtelenségbe néző szemekkel
átnéztek rajtam, vagy hogy mondjam,
minden, amit valaha szerettem,
itt hever előttem félkész alakban
attól van kész, hogy fél,
vagy attól fél, hogy kész
az ajtó most bezárul, dönts:
bejössz, vagy kimész
a küszöbről ezeket szatyorba gyűjteném
a szatyor fülén ülök én,
időnként belecsúszik a két kezem,
naponta háromszor is vétkezem
Öt évvel a közönségkedvenc „Találkoznánk” után újra közöst jelentetett meg YA OU és PRIBELSZKI. A „Hazataláltam” című popballada nemcsak zeneileg, de életútjukat tekintve is új fejezetet nyit a két előadó számára.
A kísérő videóklipben pedig ritkán látott, esküvői képkockáknak lehetünk szemtanúi
A „Hazataláltam” egy letisztult, nyári hangulatú szerzemény, amely YA OU és PRIBELSZKI közös múltjából, párhuzamos belső útkereséséből és a szerelemben való megérkezésükből építkezik. Az alkotópáros a valóságban is szoros barátságot ápol, így nemcsak zenei, de emberi szinten is mély egymásra hangolódás érződik a produkción.
YA OU, a 2019-es Sztárban sztár leszek! egyik ismertebb felfedezettje, azóta rendszeresen jelen van a hazai zenei életben, egy kis „apaszabadságot” követően egy év után ez az első zenéje.
- „A szöveg Norbi tollából született, de az alaptémát én hoztam. Nekem nem fájdalmas élményekből fakadt a felismerés, hogy hazataláltam, hanem abból a mély, megnyugtató érzésből, amit Viki mellett élek meg. Már a legelső találkozásunkkor éreztem, hogy ez egy sorsfordító pillanat.” - mondta YA OU.
PRIBELSZKI Norbi is személyes mélységekbe enged betekintést a felvétel által
„Volt idő, amikor mindketten letértünk a saját utunkról, és nem igazán tudtuk, kik vagyunk valójában. Mielőtt megismertem a feleségemet, Maját, sok olyan szokásom volt, ami inkább elvett belőlem, mintsem hozzáadott volna. Ő volt az, aki kihúzott a depresszióból is. Ez a dal számomra egyfajta hála. Bárki magára ismerhet benne, hiszen mindannyiunknak van valakije, akinek megköszönhetjük, hogy hazataláltunk.”
A szám zeneileg is új színt hoz
YA OU lírai világa és PRIBELSZKI urbánusabb elemei egy harmonikus egységet alkotnak. A klip pedig magáért beszél, hisz a két jóbarát esküvőjébe enged bepillantást.
Fotók: YA OU x Pribelszki x Békefi Viki