


| Előadó: | Irie Maffia |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Dagadu Veronika Jávor Márk |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Open my eyes and close them again
Another day in my life to look forward to him hm…
Have some tee, a cigerette, or three
Walking down the street, walkman on, headphones in,
Music distracting me from the reality that i can still see,
Dirt on the streets, bottles ont he sidewalk,
Negative thoughts crowd in my head,
If I have to leave to see the other side,
The pride lights and the clean air, would you come with me?
Would you leave with me? Yes you are
If I have to leave tomorrow, would you come with me?
Baby take away my sorrow, you’re the one for me.
If I have to leave tomorrow, would you come with me?
Baby take away my sorrow, you’re the one for me.
For me, you’re the one for me, the only one I need
Don’t think about what i have to do tomorrow
I don’t remember what I did yesterday
And who knows what happened to my sorrow
All I know is I’m one big happy glow today.
If I have to leave tomorrow, would you come with me?
Baby take away my sorrow, you’re the one for me.
If I have to leave tomorrow, would you come with me?
Baby take away my sorrow, you’re the one for me.
For me, you’re the one for me, the only one I need



A következő hetekben fővárosi intézményekben folytatódik a Dirty Slippers zenekar Suliturné programja, amely mára az egyik legnagyobb kábítószer-ellenes ifjúsági programmá vált Magyarországon.
Lobó-Szalóky Lázár 2011-ben hozta létre a Suliturné programot, amely két részből áll: a zenészek egy fesztiválhangulatú koncertet adnak a diákoknak, majd közéjük ülnek és drogprevenciós előadást tartanak.
"Egyre nagyobb az igény erre a rendhagyó programra az iskolák és a fiatalok részéről is. A visszajelzések egyértelműen pozitívak, jelenleg több mint 200 iskola várakozik arra, hogy hozzájuk is eljussunk a Suliturnéval" - fogalmazott Lobó-Szalóky Lázár.
A zenekar nemrég tért vissza hét állomásos angliai turnéjáról, ahol kiderült: kinti lemezkiadójuk, a Reaction Management szeretné, ha a Suliturné program Magyarország után Angliában is elérhető lenne.
"Azt tapasztaljuk a Suliturné állomásain, hogy évről évre egyre nagyobb a problémát jelentenek a drogok a 14-18 éves korosztály számára. Mi zenészként elkötelezettek vagyunk 14 éve, hogy megmutassuk a fiataloknak:
kizárólag a drogok, az alkohol és az önpusztító életmód nélkül érhetik el a céljaikat, élhetnek sikeres és boldog életet"
- mondta el Lobó-Szalóky Lázár.
A zenész szerint nagyon aktuális ez a téma, hiszen "sajnos trendi lett olyan dalokat írni hazánkban is, amik a kábítószer fogyasztásra buzdítják a fiatalokat. Nincs semmilyen eszköz ezeknek a daloknak a terjedését meggátolni annak ellenére, hogy szerintem még maguk az előadók is tudják, hogy rendkívül káros, amit csinálnak. Ennél sokkal felelősségteljesebben kellene viselkedniük" - jegyezte meg Lobó-Szalóky Lázár.
A Dirty Slippers december 10-én az ORFK rendezvényén, majd december 12-én a BGSZC Pestszentlőrinci Technikumában folytatja a Suliturnét.
Fotó: Dirty Slippers