dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Boka és a Klikk: Szóljon a Rock and Roll

Boka és a Klikk - Szóljon a Rock and Roll

off off off off off
Rázd meg Baby
Előadó: Boka és a Klikk
Album: Rázd meg Baby
Megjelenés: 2012
Hossz: 2:00
Szövegírók: Bokányi Zsolt
Zeneszerzők: Bokányi Zsolt
Kiadó: Keressük!
Stílus: Rock and roll
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 5044 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Szóljon a Rock and Roll

Rohan az élet - hát nyomjad a Rock and Rollt.

Semmit sem értesz - hát szóljon a Rock and Roll.

Ha nincsen, pénzed - hát nyomjad a Rock and Rollt.

Nem az a lényeg - csak szóljon a Rock and Roll.



A csajod elhagy - hát nyomjad a Rock and Rollt.

Megöl a méreg - hát szóljon a Rock and Roll.

Semmit se kérdezz - csak nyomjad a Rock and Rollt.

Semmi sem fontos - csak szóljon a Rock and Roll.



Elrepül az élet, ha nem figyelsz,

Dobjad be a sérót és útra fel!

Buli van a klubban jó barát,

Neked szól ma éjjel egy blues gitár.



Hideg a kávé - hát nyomjad a Rock and Rollt.

Mindenki másé - hát szóljon a Rock and Roll.

Kicsi a város - csak nyomjad a Rock and Rollt.

Túl sok a pletyka - hát szóljon a Rock and Roll.



Kirúg a főnök - hát nyomjad a Rock and Rollt.

Senki sem hívott - hát szóljon a Rock and Roll.

Túl sok a számla - hát nyomjad a Rock and Rollt.

Igazi dráma - hát szóljon a Rock and Roll.



Elrepül az élet, ha nem figyelsz,

Dobjad be a sérót és útra fel!

Buli van a klubban jó barát,

Neked szól ma éjjel egy blues gitár.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Bereményi Géza írta Járai Márk első szólóalbumának dalszövegeit

Január 25-én, Bereményi Géza 80. születésnapja alkalmából jelenik meg a Spotify-on Járai Márk első szólóalbuma, az Összevissza tánc a világ. 




Járai zenéi és Bereményi szövegei – akár a Cseh-Bereményi dalok – javarészt egy konyhaasztalon íródtak eggyé, és a 2019-ben indult közös alkotói folyamat most érett meg a megjelenésre. A streaming közzététel után pedig hamarosan vinylen is hallhatóak lesznek a Járai-Bereményi szerzemények, a Berg Records gondozásában.

 

„Cseh Tamás-estre készültem a Hadikba. Rengeteget készültem a koncertre. Elmentem az Iskola utcába, ahol Cseh Tamás és Bereményi Géza lakott, álldogáltam a kapualjban, beültem a törzshelyükre, az Isolabellába, és közben hallgattam a dalokat. Teljesen átszellemültem, két hónapig Cseh-Bereményi-ködben éltem, még beszédtechnikát is tanultam, hogy az átkötő prózai részek jobban menjenek” – mesélte Járai Márk. 


„Bereményi Géza jön, meglepetésvendégnek. Akkor nagyon betojtam.” - emlékezett vissza Járai Márk a koncert napjának reggelére, amikor a szervező, Juhász Anna felhívta őt.


Járai akkor már hosszú ideje szerette volna, ha Bereményi neki adja, akár a legrosszabb szövegét, ami a fiókban porosodik. 


„Géza nagyon kedves volt, értőn figyelt a koncert alatt, és amikor vége lett, arcon csókolt, hátba veregetett, és mondta, másnap menjek fel hozzá.” A fiókból ugyan nem került elő semmi, azonban a konyhaasztalon elkészültek az első dalszövegek. 


„Hasonló metódussal születtek a mi dalaink, mint a Cseh-Bereményi dalok. Többnyire a konyhában, de volt, hogy leugrottam hozzá a Balatonra és gyorsan megírtunk egy számot. Lehet tanulni a szövegírást, de úgy, ahogy Géza műveli, nem. Zsigerből kell, hogy jöjjön.” – mesélte Járai. 


 

A közös munkából végül húsz dal született, melyből tíz került fel a most megjelenő hanganyagra. 


„A legelső napon rögtön három dalt is írtunk, mindhárom ott van a lemezen. Született egy „Budapest” dal is, ami azért fontos számomra, mert Géza eddig négy dal írt ezzel a címmel, abból hármat Cseh Tamásnak. A negyediket én kaptam” – mondta Járai, aki elmondta, hogy az összes dal Gézáról szól. „Én csak egy „szócső” vagyok és szívesen magamra vállalom ezt megtisztelő terhet.

 

„Amikor Járai Márknak dalokat írtam, egyáltalán nem gondoltam Cseh Tamásra. Eszembe sem jutott összehasonlítgatni őket. A szövegeket Márk dallamai inspirálták. Egy másik ember, egy másik korszakban. Szóval, ez nem egy Cseh Tamás emléklemez. És miért "Összevissza tánc a világ"? Elég elolvasni a mostani híreket, a jelenlegi évtizedet így lehet jellemezni." - 


fogalmazott Bereményi Géza.



 

A hanganyag a Berg Records gondozásában jelenik meg, producer Felcser Máté.

 

A hamarosan megjelenő vinyl, melynek érdekessége, hogy néhány dalszöveg eredeti kéziratának másolatát is tartalmazza, már előrendelhető az alábbi linken.


Fotók: Járai-Bereményi hivatalos

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás