dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Péterfy Bori & Love Band: Őrült ékszer

Péterfy Bori & Love Band - Őrült ékszer

off off off off off
Fehér éjszakák
Előadó: Péterfy Bori & Love Band
Album: Fehér éjszakák
Megjelenés: 2012
Hossz: 3:52
Szövegírók: Tövisházi Ambrus
Mészáros Ádám
Hajós Kristóf
Laskai Viktor
Drapos Gergely
Pápai István
Hajós Dévényi Kristóf
Zeneszerzők: Péterfy Bori
Kiadó: Megadó Kiadó
Stílus: pops, chansons, rock, noise pop, psychedelic
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 8751 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Őrült ékszer

a nyakamon körbe ijesztő csillogás,
kövekbe zárva valami fura varázs.
a zenekar hangol, a parkett tükörjég
és hű
l az első
pezsgő

ha platina volnál, se volnál fényesebb
a kezedet mélyen a hátamra tedd
nyisd az ajtót, kezdődjön a bál
ennyi luxus nekem is jár
nekem is jár

őrült ékszer
ha megfogom ráz
ha felveszem éget
és fojtogat a színpadon
őrült ékszer
ha megfogom ráz
levenni már soha-soha-soha nem tudom
őrült ékszer
ha megfogom ráz
ha felveszem éget
és fojtogat a színpadon
őrült ékszer
ha megfogom ráz
levenni már soha-soha-soha
nem nem nem nem nem nem nem nem
nem nem nem nem nem nem
nem fogom
nem fogom
nem nem nem nem nem nem nem nem
nem nem nem nem nem nem nem nem

a lakatot üsd le
és mondjál szépeket
hadd lássák mind a lényeget
nyisd az ajtót kezdődjön a bál
ennyi luxus nekem is jár

őrült ékszer
ha megfogom ráz
ha felveszem éget
és fojtogat a színpadon
őrült ékszer
ha megfogom ráz
levenni már soha-soha-soha nem tudom
őrült ékszer
ha megfogom ráz
ha felveszem éget
és fojtogat a színpadon
őrült ékszer
ha megfogom ráz
levenni már soha-soha-soha
nem nem nem nem nem nem nem nem
nem nem nem nem nem nem nem nem
nem nem nem nem nem nem nem nem
nem nem
nem fogom
nem fogom
nem fogom
nem!

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Il Divo vagy Il Volo: Miben különbözik a két hasonló csapat?

Az idei év legizgalmasabb zenei eseményeiként két férfi operapop csapat, az Il Divo és az Il Volo is fellép Budapesten


Az Il Volo november 14-én az MVM Dome-ban, az Il Divo pár hónappal hamarabb, június 25-én szintén ugyanott. A két együttes annyira hasonlít egymásra, hogy könnyű összetéveszteni őket. Ugyanazt a zenei műfajt képviselik, hasonló nevük van, lenyűgöző férfi harmóniákat és nemzetközi stílust mutatnak be. Azonban jelentős különbségek is vannak köztük.



Az Il Divo a popera műfajban a klasszikus operai drámaiságot és érzelmi mélységet hangsúlyozza

Fotó: Il Divo

 

Tobzódhatnak idén a popera rajongók, hisz két nagy kedvenc, a műfaj két legnagyobb képviselője is fellép Budapesten


Köztük sok a hasonlóság, így a forma, a műfaj, mi több, mindketten szerepeltek az "American Idol" műsorban, és jó kapcsolatot ápolnak Barbra Streisanddal is.

 

Bár minkét csapat neve hasonlóan cseng, jelentésükben nagyban különböznek. Míg az Il Divo név jelentése "isteni előadó" vagy "a díva férfi megfelelője", addig olaszul az "Il Volo" jelentése "a repülés". A két név utalhat arra, hogy az Il Divo hangjai érettebbek, az Il Volo inkább fiatalos lendületet és frissességet hoz a műfajba. Különbség a két együttes közt az énekesek nemzetiségében is van. 


Az Il Volo tagjai mind olasz fiatalok: Gianluca Ginoble (bariton), Piero Barone és Ignazio Boschetto (tenorok), akik a popera műfajának egyik legkiemelkedőbb képviselői, és a Három Tenor örökségét viszik tovább. 



Az Il Volo fiatalos lendületet és frissességet hoz a műfajba

Fotó: Il Volo


Az Il Divo egy Egyesült Királyságból származó énekegyüttes, azonban különböző nemzetiségű tagokból áll: egy svájci, egy francia és két Egyesült Államokból származó énekes alkotja a formációt, egyikük Steven LaBrie, aki a korábbi oszlopos tag, Carlos Marín tragikus halálát követően vált a csapat népszerű baritonjává.

 

Stílusukban az Il Volo inkább a klasszikus operai hagyományokat modern popos köntösbe bújtatja, fiatalos lendülettel és könnyed crossover stílussal. 


Az Il Volo muzsikáját itt tudod meghallgatni.


Ők a klasszikus és a pop zene finom, ízléses keverékét adják, a crossover műfaj egyik legkiemelkedőbb képviselőjeként. Míg az Il Divo a popera műfajban a klasszikus operai drámaiságot és érzelmi mélységet hangsúlyozza, érettebb vokális előadásmóddal. 


Az Il Divo hangzása tehát inkább a nagyszabású, érzelmes operai előadásmódot ötvözi a popzene elemeivel, így a klasszikus zene és a pop közötti határokat egyensúlyozza.

 

Hallgass bele az Il Divo zenéjébe itt.


Ha ezek után is még akadnak kérdések, a legjobb, ha mindkét koncertet megtekintjük idén Budapesten, mert az megkérdőjelezhetetlen, hogy az Il Divo és az Il Volo népszerűsége is az egekben szárnyal, és felejthetetlen élményt nyújtanak mindketten. Június 25-én az Il Divo, november 14-én pedig az Il Volo, mindketten az MVM Dome-ban.


Fotók: koncertpromo.hu

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás