dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
WolfiMusic: A városunk

WolfiMusic - A városunk

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: WolfiMusic
Album: Keressük!
Szövegírók: Keressük a szövegírót!
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 3038 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

A városunk

Felnézek az égre és a tegnapomra gondolok
A peronról még utoljára lassan vissza fordulok
még emlékszem milyen volt, még emlékszem, hogy azt hittem
hogy nem létezik fájdalom, de szép lassan felnőttem
gyermekkori mivoltom egy fényképről köszön rám
istenem mit megadnék, ha hangod újra hallhatnám
elteltek az évek, egymástól elszakadtunk
új arcok jöttek, de mi még is itt maradtunk
a bükk lába az otthonunk, borsod pici szíve
itt megyek ki naponta az utcára, a térre
itt történt az első gyermekkori szerelem, és itt törték össze először a szívem
bárhová is mehetek a város itt él bennem
ha egyszer elkell mennem még élek nem feledem
kit érdekel, ha lenézed, nekem nyolc
ez a mi városunk, steelcity miskolc

Juró:
Kopott játtszótéren a hintákat rozsda eszi
A nincstelen hisz Istenben, az életét majd jobbá teszi
Kukából lopott csikket gyújt, pénzt kér tőled persze
Azt mondja,hogy ételre,de te is tudod szeszre
Egyre hidegebbek az éjjelek, de emlékszem forró nyár
jeges sör, atléta, tali a pinyónál
Miskolci kamaszként ez volt ami
Kihúzott a szarból, minden jó...mondhatni
Mondom büszkén, mert eskü nem kéne szebb haza
Piszkos utca kölykök,borsod legjava
Itt ismertem meg mindent, miért máig élek
A szerelmet,a reppet, a diósgyőrt, nem felejtek
Kis komák semmit el-ha egyszer menni kell
Előre nézni mer' a múlt csak visszahúzna
Ha tehetné gyermekded szivem visszaúszna
A tengó pályára a Gábor Áron 20-ra

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

A Csík zenekar és a Bagossy Brothers Company is fellép Sóvidéken a térség turizmusának fellendítése érdekében

A parajdi térség kulturális életének erősítése is cél

Ötállomásos koncertsorozatot tartanak szeptemberben és októberben neves magyar és román zenekarok részvételével a székelyföldi Sóvidéken a térség turizmusának fellendítésére.

 

A szeptember 12-én kezdődő koncertsorozat célja


Új lendületet adni a parajdi bányakatasztrófa által sújtott térség turizmusának, erősíteni a helyi kulturális életet, és meghosszabbítani az idegenforgalmi idényt.

 

A koncertsorozat öt, különböző zenei stílust képviselő zenekart vonultat fel


Ezáltal minden korosztály számára tartogat élményeket. Szeptember 12-én a Csík zenekar fellépése nyitja a rendezvénysorozatot, majd szeptember 20-án az Intim Torna Illegál lép színpadra a parajdi Nemzetközi Töltöttkáposzta Fesztiválon.


Október 3-án a román zenei élet jeles képviselője, az elektronikus zenét és hiphopot román népzenei motívumokkal ötvöző Subcarpati mutatja be egyedi hangzásvilágát.


Október 11-én Pál István "Szalonna" és bandája muzsikál a szovátai Tökfesztiválon. A koncertsorozat október 17-én a Bagossy Brothers Company fellépésével zárul. A koncertek konkrét helyszíneiről később tájékoztatnak.

 

A rendezvények magyar állami támogatással valósulnak meg, helyi és megyei partnerek közreműködésével. 


A koncertsorozat kapcsolódik a Hargita Közösségi Fejlesztési Társulás (Visit Harghita) által indított, Parajd községet élményturisztikai desztinációként népszerűsítő kezdeményezéshez.



Szeptember 12-én a Csík zenekar fellépése nyitja a

rendezvénysorozatot

Fotó: Csík zenekar/Vető Gábor


Folyamatosak az egyeztetések a vállalkozókkal és a lehetséges partnerekkel a turizmus fellendítése érdekében

 

A Hargita Közösségi Fejlesztési Társulás rendszeresen egyeztet a parajdi turisztikai vállalkozókkal és lehetséges partnerekkel annak érdekében, hogy a Sóvidék újra vonzó, hiteles és sokszínű úti célként jelenjen meg a belföldi és nemzetközi turisztikai térképen.

 

Július 25-29. között a brit A Rosie World utazó blogger látogatott el a régióba, míg július 28-31. között 25 romániai influenszer és újságíró vett részt sóvidéki utazáson. 


A látogatások célja az volt, hogy a résztvevők megismerjék a térséget, hogy utána hitelesen és sokoldalúan tudják bemutatni olvasóiknak, követőiknek.



Kiemelt kép: Bagossy Brothers Company

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás