dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Az Ultimate Chawoke: Ne állj az utunkba!

Az Ultimate Chawoke - Ne állj az utunkba!

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Az Ultimate Chawoke
Album: Keressük!
Szövegírók: Keressük a szövegírót!
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 2783 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Ne állj az utunkba!

Konyak:
hogy mondanék nagyot? a boly közepéből
én is egy hangya vagyok amíg nem emész föl
hogy lehugyozzák a jogaim sorba
csodálkozva állok mér'nem baszom orrba

csak helyeselni, mosolyogj szépen
nem tudhatod melyik főnököd szopja éppen
vagy legyél törvényen kívüli állampolgár
tudod a parlament is rástartolt már

minden hónap napról napra
ha nincs pénz abortuszra fogd a papra
abraka dabra a népet barakkba
jöttünk a vizedér'.. kopognak az ablakba

semmi baj, erősebb kutya baszik ugye
fiam ne szólj bele, tudod ez a bácsik ügye
minden naplopó rohadék a nép élén
hogy folyatok volna le apátok térdén



Refr.:
Iszunk és harcolunk!!
Mindig együtt vagyunk!!
A csapatért meghalunk!!
HAJRÁ DIÓSGYŐR
Iszunk és harcolunk!!
Mindig együtt vagyunk!!
NE ÁLLJ AZ UTUNKBA
HA EGYSZER MEGINDULUNK!!!

Juró:

Ha betoppan a horda, beroppan a borda
Te állsz mögénk, mi nem állunk a sorba
Ez elkapott régen és azóta sem ereszt,
De keresztbe tesz mindenki, BASSZA MEG AZ MLSZ

Bassza meg Csányi meg ki ellenünk vétett
De ne bassza fel a kezét, ki nem baszna meg egy kéket
A birka béget, de ez a nép haragja seggfejek
Itt nincs olyan, hogy " nem merek", ELŐRE TESTVÉREK

Veletek nem félek a rendőrszág ellen
És meg védjük mi a miénk hogyha tűz van ott a szemben
Ha tűz van ott a kézben!! És a lelátót be-belepi
A piró nem bűn! Aki nem látja beveheti!!

A péntek délután varázsa, azért mégsem szombat
Jól kisorsoltátok barmok,kapjátok be a faszomat!
Ez kinek az érdeke irigyek? Ezt ki intézi??
UTÁLUNK ORBÁN-MLSZ-SZAR KÉSZENLÉTI



Refr.:
Iszunk és harcolunk!!
Mindig együtt vagyunk!!
A csapatért meghalunk!!
HAJRÁ DIÓSGYŐR
Iszunk és harcolunk!!
Mindig együtt vagyunk!!
NE ÁLLJ AZ UTUNKBA
HA EGYSZER MEGINDULUNK!!!

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Bereményi Géza írta Járai Márk első szólóalbumának dalszövegeit

Január 25-én, Bereményi Géza 80. születésnapja alkalmából jelenik meg a Spotify-on Járai Márk első szólóalbuma, az Összevissza tánc a világ. 




Járai zenéi és Bereményi szövegei – akár a Cseh-Bereményi dalok – javarészt egy konyhaasztalon íródtak eggyé, és a 2019-ben indult közös alkotói folyamat most érett meg a megjelenésre. A streaming közzététel után pedig hamarosan vinylen is hallhatóak lesznek a Járai-Bereményi szerzemények, a Berg Records gondozásában.

 

„Cseh Tamás-estre készültem a Hadikba. Rengeteget készültem a koncertre. Elmentem az Iskola utcába, ahol Cseh Tamás és Bereményi Géza lakott, álldogáltam a kapualjban, beültem a törzshelyükre, az Isolabellába, és közben hallgattam a dalokat. Teljesen átszellemültem, két hónapig Cseh-Bereményi-ködben éltem, még beszédtechnikát is tanultam, hogy az átkötő prózai részek jobban menjenek” – mesélte Járai Márk. 


„Bereményi Géza jön, meglepetésvendégnek. Akkor nagyon betojtam.” - emlékezett vissza Járai Márk a koncert napjának reggelére, amikor a szervező, Juhász Anna felhívta őt.


Járai akkor már hosszú ideje szerette volna, ha Bereményi neki adja, akár a legrosszabb szövegét, ami a fiókban porosodik. 


„Géza nagyon kedves volt, értőn figyelt a koncert alatt, és amikor vége lett, arcon csókolt, hátba veregetett, és mondta, másnap menjek fel hozzá.” A fiókból ugyan nem került elő semmi, azonban a konyhaasztalon elkészültek az első dalszövegek. 


„Hasonló metódussal születtek a mi dalaink, mint a Cseh-Bereményi dalok. Többnyire a konyhában, de volt, hogy leugrottam hozzá a Balatonra és gyorsan megírtunk egy számot. Lehet tanulni a szövegírást, de úgy, ahogy Géza műveli, nem. Zsigerből kell, hogy jöjjön.” – mesélte Járai. 


 

A közös munkából végül húsz dal született, melyből tíz került fel a most megjelenő hanganyagra. 


„A legelső napon rögtön három dalt is írtunk, mindhárom ott van a lemezen. Született egy „Budapest” dal is, ami azért fontos számomra, mert Géza eddig négy dal írt ezzel a címmel, abból hármat Cseh Tamásnak. A negyediket én kaptam” – mondta Járai, aki elmondta, hogy az összes dal Gézáról szól. „Én csak egy „szócső” vagyok és szívesen magamra vállalom ezt megtisztelő terhet.

 

„Amikor Járai Márknak dalokat írtam, egyáltalán nem gondoltam Cseh Tamásra. Eszembe sem jutott összehasonlítgatni őket. A szövegeket Márk dallamai inspirálták. Egy másik ember, egy másik korszakban. Szóval, ez nem egy Cseh Tamás emléklemez. És miért "Összevissza tánc a világ"? Elég elolvasni a mostani híreket, a jelenlegi évtizedet így lehet jellemezni." - 


fogalmazott Bereményi Géza.



 

A hanganyag a Berg Records gondozásában jelenik meg, producer Felcser Máté.

 

A hamarosan megjelenő vinyl, melynek érdekessége, hogy néhány dalszöveg eredeti kéziratának másolatát is tartalmazza, már előrendelhető az alábbi linken.


Fotók: Járai-Bereményi hivatalos

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás