dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Végvári Ádám: Búcsú

Végvári Ádám - Búcsú

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Végvári Ádám
Album: Keressük!
Szövegírók: Végvári Ádám
Karádi György
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 3722 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Búcsú

Kell még egy hang a dal után
Kell még egy perc sok év után
Ennyi elég,
Tudom jól, számomra nincs már több esély
Hogy elmondjam, mit nem hittél

Látom legyőzött végre az álom
Csendben alszol a vállamon
Tudom, hogy nem fogod hallani
Hát elmondom már neked
Ébren nem fogod soha elhinni
Ezért kell most álmodban búcsúzni
Nincs mit tenni már
Minden szóért kár

Kell még egy hang a dal után
Jár még egy perc sok év után
Üres az ágy
Tudom jól, abban te másról álmodtál
Mikor eltűntél és hazudtál

Látod, nem maradt most már semmim
Te vitted el mindenem
Egyedül fekszem az ágyon
Már csak a tv-t bámulom
Senkiben nem tudok bízni
Egyedül kell majd dönteni
Hogy mi történik majd holnap
Mi történik majd

Kell még egy hang a dal után
Kell még egy perc sok év után
Kell még egy hang a dal után
Kell még egy perc sok év után

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Magyar zenei sikerek Amerikában: a The Riverside Soul lett az év zenekara Texasban

Az egy éve alakult budapesti bluegrass zenekar októberben Amerikában turnézott. A koncertsorozatot a Texas Sounds International Country Music Awards fesztiválon kezdve az év zenekara díjjal tértek haza.




Hét koncertet adtak a hajdani vadnyugat ikonikus városaiban

 

„Régi álmom valósult meg, hogy azokon a legendás vidékeken játszhattunk, amit annak idején a western filmekben láttam. Például Tombstone városa, ami Arizona déli részén a sivatag közepén fekszik. Itt forgattunk egy klipet, aztán délután kettőkor adtunk egy koncertet. De a Billy Bob (FortWorth), és a Maverick (Tucson) country klubokat is imádtam, ahol fantasztikus zenekarokat láttunk.” – próbál válogatni a tengernyi emlékből Kovács Kornél, a zenekar vezetője, énekese, akit az amerikai folkmuzsikáért rajongó közönség egy másik zenekarból, a Nyughatatlanból is ismerhet már.

 

A The Riverside Soul négyesét a turné valamennyi állomásán kirobbanó lelkesedéssel fogadta a helyi közönség, ami nem is csoda, igazán különleges élmény lehetett nekik, hogy valaki egy kis európai országból érkezve az ő népzenéjüket játssza.

 

A csapat a közelmúltban jelentette meg első lemezét, az utazásra írt legújabb, Unexpected Journey című dalukra pedig gyorsan forgattak is egy klipet az arizonai sivatagban, ami előreláthatólag a hónap végén debütál majd. De nem ez volt az egyetlen képanyag, amit kint rögzítettek, kapva az alkalmon, hogy a műfaj autentikus környezetében videózhatnak, több felvételt bezsebeltek, amik akár egy-egy útinaplónak is simán beillenének.




 


Sedona, vörös sziklas hegység, ahol oly sok western mozi játszódik, egyértelműen magával ragadta a társaságot. Videó itt.

 

„Az amerikai turnénk egyik legjobb koncertjét Phoenixben adtuk, nagyon jó volt a hely és a közeg minket is hangulatba hozott. Ezután érkeztünk Sedona-ba, ahol a főútról már látszott a lenyűgöző Cottonwood sziklás hegység, itt vettük fel a kedvenc gitárosom Doc Watson feldolgozását, a Streamline Cannonball című számot” – mesélte Kornél a felejthetetlen élményt.

 

A turnéról egy teljes összefoglaló videó is készült, amit itt láthattok.

 

A következő The Riverside Soul koncertek

 

2025. november 22. Debrecen, Incognito Club

2025. december 05. Budapest, Fat Mo’s

2025. december 17. Budapest, Renegade Blues Bar



Fotók: The Riverside Soul

 

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás