dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Rés: Jó étvágyat

Rés - Jó étvágyat

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Rés
Album: Keressük!
Szövegírók: Majoros István
Majoros Gábor
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: alternatív rock
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 5207 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Jó étvágyat

Jó étvágyat!

Keményen forgattam,
megzuhant az agyam.
Végül is döntöttem,
megeszem magam.
Hát rést nyitok arcomon,
nevezve szájnak,
és fogaim mindjárt
húsomba vájnak.

Rögtön az agyamat
megkóstolom,
mielött az egészet
meggondolom.
Aztán a szemem,
nehogy visszanézzek,
majd a lábam,
nehogy visszalépjek.

Harmadik fogás
tehát a lábam.
Szagoltam eleget
mindig utáltam.
Többé úgysem kell,
már sehová sem megyek.
nem is lábadozok,
hisz nem vagyok beteg.

Ezután a hátsó
feleim jönnek,
nehogy rajtuk
újra visszajöjjek.
Hogy magamat többé
már ne emésszem,
a gyomrom is leküzdöm egészen.

Már alig vagyok
jelen a mában,
Megmaradt szerveim is
eltünnek a számban.
Ujjam a torkomban,
öklendezek,
de de magamba fordulva
örvendezek.


Végül számba
veszem a számat,
Az elhagyott világnak
fordítva hátat.
Magamat többé
már nem mutatom.
Így tudatom, hogy
már nincs tudatom.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Kerekdomb Fesztivál: újabb fellépőket jelentettek be

2026. szeptember 18. és 20. között ismét megtelik élettel Európa mértani közepe: Tállyán újra találkozik zene, bor, természet és közösség a Kerekdomb Fesztiválon, a feledhetetlen hangulatot pedig a legújabb nevek is garantálják.






Az ősznyitó, nyárbúcsú összművészeti borünnep évről évre bebizonyítja, hogy a fesztiválszezon nem ér véget augusztusban. A 2025-ös, minden eddiginél sikeresebb kiadás után a szervezők már 11. alkalommal fogják ötvözni az ősz színeit a fesztiválok hangulatával, mással összehasonlíthatatlan élményt teremtve ezzel.


Meghitt pillanatok és igazi fesztiválos mulatozás


A korábban bejelentett Parno Graszt és a Bohemian Betyars mellé most egy egész sor újabb fellépő csatlakozott, hogy felpezsdítsék a Tokaji borvidéket. 


A valódi fesztiválkedvenc Blahalouisiana lebegős indie-pop világa és a Ferenczi György és a Rackajam páratlan, bluesból építkező zenéje is biztosan megmozgatja majd a közönséget. 


A világzene szerelmeseit a Cimbaliband Trio virtuóz játéka és a Kale Lulugyi autentikus cigány folkja repíti majd el, míg a Shakar Trio különleges ritmusokkal és egyedi jazz hangzással érkezik a dűlők közé.




Aki az intimebb pillanatokat keresi, annak a Lázár Tesók világa, Szepesi Mátyás (Konyha) egyszálgitár műsora vagy Boggie: Amour Parisien című estjének francia sanzonjai nyújtanak felejthetetlen élményt. A költészet és zene határmezsgyéjén mozog Kollár-Klemencz László dalköltő estje, de a Myrtus és Bodor Áron: A csendesebb részem produkciója is garantálja a mélyebb lelki feltöltődést a borospincék hűvösében.

A fesztivál védjegyének számító dűlőtúrák, a kimaradhatatlan borútlevél és a családi programok mellett idén is irodalomi és a színházi programok teszik majd teljessé a hétvégi kikapcsolódást. Az ősz és a nyár legszebb pillanatainak egybefésülése idén sem maradhat el, így mindenki vésse be a naptárba: szeptember 18. és 20. között irány Tállya és a Kerekdomb Fesztivál.


 


Fotók: Kerekdomb Fesztivál

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Zeneszöveg kvíz

Adományozás