


| Előadó: | Intim Torna Illegál |
|---|---|
| Album: | Kísérlet |
| Megjelenés: | 2012 |
| Hossz: | 3:42 |
| Szövegírók: |
Dorogi Péter |
|
Dorogi Péter Gálos Ádám Kiss Sándor |
|
| Kiadó: | Tom-Tom Records |
| Stílus: | alternatív rock |
| Címkék: | Keressük! |

Gyújtsd be a rakétákat, én készen állok a hosszú útra!
Olyan helyekre repít a gép, ahol egy nap nem 24 óra.
A sötétség túloldalán már megvan írva a sorsom.
Csak a vég és a kezdet közötti teret és időt kell kisorsolnom.
Refrén:
Felfedező vagyok egy olyan helyen,
ahol még soha nem járt senki sem.
Először teszem a lábam,
egy földrészre, ahova mindig vágytam.
Az égitesteken azt keresem, hogy a lelked melyiken éli át
a pillanatot, amikor Rómeó újra láthatja Júliát.
Valahol az égi állatkertben megkeresem és befogom a bikát,
a hátán repülök át a fénytengeren, nem állít meg Dávid se Góliát.
Refrén: 2x
Felfedező vagyok egy olyan helyen,
ahol még soha nem járt senki sem.
Először teszem a lábam,
egy földrészre, ahova mindig vágytam.
És én lehetek az első, életre keltő.
Energia hordozó építő vagy romboló.
Refrén: 4x
Felfedező vagyok egy olyan helyen,
ahol még soha nem járt senki sem.
Először teszem a lábam,
egy földrészre, ahova mindig vágytam.
Se férfi, se nő, sem a halhatatlan erő!



Harcsa Veronika Flow By című albuma, amely egyszerre zenei és vizuális kísérlet, Vancsó Zoltán fotós slideshow-jával december 1-jén debütál a Müpa Fesztivál Színházában.
Az új zenei projekt a közönség és az előadó közötti határokat kívánja feloldani
A dalok karaktereihez olyan képi narratívák születtek, amelyek rejtett szálakon kísérik és egészítik ki a hallottakat. Az InterAction című esten az énekes Nora Thiele német ütőhangszeressel és a Soharóza kórussal lép színpadra.
Az előadóhoz kapcsolódó dalszövegek itt.
Harcsa Veronika tudatosan fordult az interaktív, közösségi élményt teremtő zene felé
Régóta vezet workshopokat, 2024-ben pedig a Pécsi Tudományegyetem zeneterápia szakán szerzett diplomát. Új albuma, a Flow By ennek a szemléletnek a folytatása.
A szerzemények úgy születtek, hogy az élő előadás során a közönség aktív részese lehessen a zene formálásának: a taps, a hangadás, a ritmikus gesztusok mind a közös flow-élmény részévé válnak.
- A dalokat úgy írtam, hogy belekomponáltam a közönség jelenlétét. Élőben erre épül minden, az viszont további ötletelést igényelt, hogy lemezként hogyan fog működni mindez.
A koncepcióba belevettem a Soharóza kórust, amely híres kísérletező kedvéről. A lemezen ők teremtik meg a közösségi hangzást
és a Müpa-beli koncerten is jelen lesznek, hogy a közönség közé vegyülve erősítsék a hangadást - fogalmazott Harcsa Veronika.
Fotó: Harcsa Veronika Facebook oldala
A lemezen és a koncerten közreműködő Nora Thiele német ütőhangszeres zeneszerzővel és hangszerépítővel az énekes berlini évei alatt ismerkedett meg. Thiele világzenei ihletésű hangszereivel, frame drum- és ritmuskísérleteivel különleges textúrát ad a hangzásnak.
Vancsó Zoltán 2005-ben fedezte fel, majd az elmúlt években művészi szintre emelte a zenével kísért fotó slideshow műfaját. Több száz rövid és csaknem egy tucat egész estés fotófilmet hozott létre, számos alkotása moziban is látható volt.
- Látom a zenét és hallom a képet, érzem e két világ összefonódásának lehetőségét. Ez a műfaj lehetőséget kínál több tucat fotó összefűzésére, ahol a szerkesztés önálló és rendkívül kreatív folyamattá válik.
A képek közötti áttűnések dramaturgiai és esztétikai szerepe, valamint a zenei kíséret hozzájárul ahhoz, hogy a vizuális élmény komplexebbé és átélhetőbbé váljon.
A lemez hangulatához 2017-ig nyúltam vissza az archívumomban, hogy korábban nem publikált képekkel dolgozhassak. Nem konkrét történeteket mesélnek el, hanem a zene tudatalattijába vezetik el a nyitott nézőt - részletezte az alkotó.
A rendhagyó koncepcióból születő lemez egyedi online megjelenést kívánt
- Ma már nagyon kevesen hallgatnak meg elejétől a végéig egy lemezt, de bízom benne, hogy ez az album a vizuális élmény miatt kivétel lesz. Éppen olyan hosszú, mint egy sorozat epizódja - tette hozzá Harcsa Veronika.
Kiemelt kép: Harcsa Veronika Facebook oldala