Előadó: | Antal |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Ref.2x
A rap az életem nem érdekel semmi
menni kell előre tesó, csak menni
tegyél érte hogy szebb legyen a holnap
ne csak várd, hogy majd mindent alád tolnak
Verze 1
Talpon kell maradni tesó, tudom, hogy nem könnyű
de nem megoldás az, hogyha magunkat felkötjük
próbálj pozitívan állni mindenhez
tedd a dolgod, ne mond semmire, hogy nincs kedved
zárd ki a rosszat, figyelj csak a szépre
élvezd a fényeket, nézz fel az égre
élvezd az életet, menj csak neki bátran
ne búsulj ha rontassz, senki sem hibáltlan
ne adj fel semmit, állj fel hogyha elestél
mindig arra törekedj, hogy lehess aki szeretnél
ne a pénz befolyásoljon, az semmi
én inkább vagyok csóró, mint ne szeressen senki!
Ref
Verze 2
Mocsok a világ, az ember tette azzá
lelakjuk a bolygót, azt mond meg mi lesz aztán
szép szó a büszkeség, de erősebb az érdek
napról napra élek, én semmihez sem értek
nem akarok tanulni, én nem akarok melót
leszarom mindet aki azért lenéz vagy beszól
csaj kell aki értelmes és velem van a trébe is
de kétségeim vannak, hogy ő tényleg létezik
megmondtam tesó, hogy megosztom a népet
én megmondtam tesó, hogy bebaszok és tépek
nincsen zenénk ami nem durva
nem hoz ilyet senki, csak akar, de nem tudnak
Ref
Verze 3
Legyen benned tartás, mindig legyen benned akarat
légy őszinte, korrekt, és ne játszad meg magadat
ha elértél valamit, légy büszke, de ne állj le
ne állj le soha tesó, soha ne állj le
legyenek elvárásaid magaddal szembe
ne engedj az igazaból, ne legyél gyenge
az idő nem áll meg, ne csak várd a jobbat
hozd a flowt, érezd hogy mindenkinél jobb vagy
ne gondold azt, hogy hosszú az élet
mert elszállnak az évek, még ha te nem is érzed
én így látom, nem kell komolyan venni
csak add ki amit érzel testvér, és ennyi
Ref 2x
Jubileumi programokat kínál az új évadban a 150 éves Zeneakadémia, a hangversenyek mellett tablókiállítás, városi séták és épületbejárások is várják az érdeklődőket.
A Zeneakadémia saját szervezésű programjai között szerepel Bruno de Sá brazil férfiszoprán szeptemberi fellépése a nuovo barocco együttessel és Thomas Quasthoff német basszbariton jazzkoncertje.
Folytatódik A Zeneakadémia rejtett kincsei című sorozat, a Klasszikusok vasárnap délután és a Konzis koncertek, valamint új évaddal jelentkezik a Liszt-kukacok Akadémiája.
A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekara október 22-én a Liszt születésnapi fesztiválon Takács-Nagy Gábor vezényletével és két növendék, Szaniszló Attila zongora-, valamint Werner Lilla orgonaszólójával Liszt Ferenc Orpheusát és Esz-dúr zongoraversenyét, valamint Saint-Saens Orgonaszimfóniáját játssza.
November 14-én, azon a napon, amikor 1875-ben megkezdte működését az egyetem, a jubileumi eseménysorozat csúcspontjának számító Zeneakadémia 150 - Ünnepi koncert című esten az együttest Teremi Dárius vezényli.
Egyik szólistája a rendkívüli tehetségek hegedűs osztályába járó Gertler Teo, a másik pedig Szabó Balázs orgonaművész. A műsoron Liszt, Bartók és Antalffy-Zsiross Dezső művei, valamint Bella Máté új, ez alkalomra írt darabja szerepel.
Az új évadban is közönség elé lép a Zeneakadémia Koncertfúvós Zenekara csupa bemutatóval, különleges hangzásokkal, és megrendezik a hagyományos Kodály-születésnapi hangversenyt is.
Sorozaton kívül, kiemelt koncertként Dráfi Kálmán zongoraművészt, professor emeritust 70. születésnapja alkalmából tanítványai, kollégái, barátai köszöntik.
A fekete-fehér színei című sorozatban Magyar Valentin, Gyöngyösi Ivett és Demény Balázs lép színpadra.
A Kamarazene karnyújtásnyira című szériában Kárpát-medencei impressziók - Bartók emlékére címmel készül műsor, tisztelegve a 80 éve elhunyt Bartók Béla előtt.
Prunyi Ilona, Banda Ádám és Perényi Miklós a 150 éves Zeneakadémia nagy mestereinek műveiből állították össze műsorukat, a Duo Sera szaxofon-hárfa formáció és a Szigeti Kvartett különleges műveket, átiratokat mutat be, míg a Classicus Vonóstrió és Kemenes András Mozart-Ligeti-koncerttel készül.
A tehetség kötelez című sorozat
A legifjabb, legígéretesebb zeneakadémisták kamarakoncertjei folytatódnak. A mai zene kedvelőinek szól az Itt és most: Varga Abigél oratóriuma, a négy énekesnőre és tánckoreográfiára, Jung pszichológiai tézisei alapján írt Ölelés bemutatója, a NeoQuartet és a Korossy Quartet koncertje, valamint Balog Alexandra, Rosa Hartley és Tomasz Máté kamaraestje szerepel az összeállításban.
A Kamara.hu Fesztivál Simon Izabella és Várjon Dénes művészeti vezetésével a csellóművész Pablo Casals személyét és pályafutását állítja középpontba.
Augusztus 31. és szeptember 7. között rendezik a Bartók Világverseny idei, ezúttal zongoristáknak meghirdetett fordulóját.
Az Akusztikus, autentikus című népzenei, illetve a Jazz itt! című sorozatban többek közt Szokolai Dongó Balázs 60. születésnapi koncertje, a szintén 60 éves Jazz Tanszék László Attila vezette Senior Big Bandje, valamint Lakatos Ágnes és Oláh Kálmán estje várja a közönséget.
A Zeneakadémia műhelyei című széria betekintést nyújt azon műhelymunkákba, amelyekben a Zeneakadémia hallgatói részt vesznek.
A magyar kvartett tradíció című sorozat folytatásaként a műfaj klasszikusai mellett Bartók egy-egy vonósnégyese is megszólal a Keller és a Kelemen Quartet előadásában.
Sorozatoktól függetlenül ad ünnepi koncertet Tóth-Vajna Zsombor és a Harmonia Caelestis Barokk Zenekar decemberben Barokk karácsony címmel.
A Zeneakadémia saját szervezésű őszi hangversenyeire csütörtöktől lehet jegyeket vásárolni. Elérhető a mennyiségi kedvezményrendszer, kivéve a dinamikus árazású eseményeket. A Zeneakadémia Extra hűségprogramra feliratkozók ezen felül további előnyökhöz jutnak.
Fotó: Zeneakadémia Facebook