dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
The Trousers: Disconnect

The Trousers - Disconnect

off off off off off
Soul Machine
Előadó: The Trousers
Album: Soul Machine
Megjelenés: 2010
Hossz: Keressük!
Szövegírók: Keressük a szövegírót!
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Twelvetones Records
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 6304 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Disconnect

You used to think I’m crazy
Maybe but I ain’t no fool
I’m gonna disconnect you
Just to keep my cool

Who do you think you’re, sometimes?
The quuen of the modern world?
I let you shine it on
Though it’s so absurd

Did you really want to make me feel alright?
Now I’m a dead man walking ont he other side
And i really wanna make believe

My loving used to turn it on
Now I can see it’s dead and gone
My loving used to turn it on
Now I can see it’s dead and gone

Our love’s like an endless movie
And I never wanna come back down
If you wanna be the queen I’m gonna be your clown

So when you reach tomorrow
You’ll find yourself a shooting star
Who never ever seen the lights
And didn’t get too far

Did you really want to make me feel alright?
Now I’m a dead man walking ont he other side
And i really wanna make believe

My loving used to turn it on
Now I can see it’s dead and gone
My loving used to turn it on
Now I can see it’s dead and gone

Solo

Did you really want to make me feel alright?
Now I’m a dead man walking ont he other side
And i really wanna make believe

My loving used to turn it on
Now I can see it’s dead and gone
My loving used to turn it on
Now I can see it’s dead and gone

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Álomutazó az Erkelben: álmok, sztárok, innováció decembertől a színpadon

A 2017-ben nagy sikerrel bemutatott Álomutazó című családi mesemusical a megújult Erkel Színház repertoárjában tér vissza idén decemberben, a szereplők közt pedig újra láthatjuk Szabó Győzőt és Stohl Andrást, továbbá ezúttal is ismert sztárok lépnek színpadra a darabban, mint – 


mások mellett - Nagy Sándor, Serbán Attila, Vágó Bernadett, Csonka András, Auksz Éva, Vágó Zsuzsi, illetve Puskás-Dallos Bogi és Puskás-Dallos Péter.

 

Egy nem is olyan távoli jövőben, amikor csak a hatékonyság számít, a legnagyobb bűn, ha az időnket az álmodozásra vesztegetjük. Az Álomutazó hősei most visszatérnek, hogy egy lenyűgöző kalandra hívjanak mindenkit, melyben a varázslat és a szeretet összefonódik, és a legrejtettebb kívánságok is valóra válhatnak. 


A történet egy olyan világban játszódik, ahol nincsenek álmok


A történet főhőse, Tomi egy olyan világban él, ahol nincs mézes tej, pihe-puha ágynemű, se alvósállat. De legfőképpen álmok nincsenek. Hatékonyan működik viszont Tomi sztártudós apukájának találmánya


az „agyturbó”, ami már rég elfeledtette az emberiséggel a meghitt együttlétet, a pihenést, az alvást és az álmokat. 


Tomi és barátja, a Bárány azonban akcióba lendülnek, hogy bebizonyítsák: az alvás és az álmok igenis fontosak, és hogy a rémálmoktól sem kell félni.



 

A mesemusicalt Vinnai András írta, a dalok szövegét Orbán Tamás, zenéjét Rakonczai Viktor jegyzi. A darabot – csakúgy, mint az ősbemutatót – az Erkel Színházban Juronics Tamás állítja színpadra rendezőként és koreográfusként is egyaránt.

 

A szereposztást bejelentő film a mesterséges intelligencia segítségével készült


Ilyet színház eddig még soha nem tett, így az Erkel Színház ezzel is úttörő szerepet vállal a színházi innováció történetében. A választás nem csupán technológiai újítás, hanem szimbolikus gesztus is, tökéletesen illeszkedik az Álomutazó világához, ahol a mesterséges intelligencia uralja az élet minden pillanatát, és még a pislogás is hatékonyságellenes bűntettnek számít.


- Megadtuk magunkat ennek a kortárs trendnek – ahogy a történet világában is központi szerepet kap az AI, úgy mi is fontosnak tartottuk, hogy a bejelentést ezzel az eszközzel valósítsuk meg. Soha egyetlen színház sem jelentette még be a szereposztását AI által készült filmen keresztül, így most az Erkel ismét egyedi és úttörő megoldással lepte meg a közönséget - hangsúlyozta Szente Vajk.

 

 

Bemutató: 2025. december 19.

Szereposztás:

Bárány: Szabó Győző, Serbán Attila

Apa: Stohl András, Nagy Sándor

Anya: Vágó Bernadett

Nagyokos: Csonka András

Cosinus: Auksz Éva

Álomkészítő Rém: Kecskés Timi

Álomkészítő Idill: Vágó Zsuzsi

Álomkészítő Vigyor: Péntek Fanni

Reklám Marcsi: Puskás-Dallos Bogi

Reklám Marci: Puskás-Dallos Péter


Fotó: Erkel Színház

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás